Япония се класира на четвъртфинал в женския футболен турнир в Пекин, след като победи Норвегия с 5:1, въпреки че изоставаше в резултата.
В 27-ата минута Гуро Кнутсен даде аванс на скандинавките, които вече се бяха класирали за следващата фаза, но Юкари Кинга изравни в 31-ата минута. Само 2 минути по-късно норвежката Гунхилд Фолстад си отбеляза автогол. В 51-ата минута Шинобу Охно вкара трети гол за Япония, а до края на срещата се разписаха и Хомаре Сава и Аюми Хара.
В другия мач от групата САЩ разгроми Нова Зеландия с 4:0. Това означава, че Норвегия финишира на второ място в Група “G” след САЩ, а Япония продължава напред като един от двата най-добри тима заели трето място в групата си.
Шведката Лота Шелин вкара по един гол във всяко от двете полувреме за победата с 2:1 над Канада и така класира тима си на четвъртфинал.
Шведките събраха 6 точки в Група “Е”, една по-малко от Китай, а Канада се класира като един от най-добрите трети отбори в групата си. В последния си мач китайките победиха Аржентина с 2:0/БЛИЦ