Мик Шумахер записа почти мечтан дебют във Формула 1. Синът на седемкратният световен шампион Михаел Шумахер седна в болид на Ферари и бе по-бърз от Люис Хамилтън. 20-годишният германец водеше до последните минути в първия ден от сезонните тестове на пистата "Сахир" в Бахрейн, но холандецът Макс Верстапен от Ред Бул даде по-добро време от него. Любопитен факт е, че бащите на двамата Михаел и Йос бяха съотборници в Бенетон във Формула 1 през 1994 година.

Както е известно, тази година Мик Шумахер дебютира във Формула 2, след като миналия сезон спечели шампионата във Формула 3, а днес записа обиколка за 1:29.976 минути. Пет минути преди финала Верстапен успя да подобри постижението на Мик и оглави класирането, а трети остана Ландо Норис от Макларън. Топ 5 допълниха Ромен Грожан от Хаас и пилотът на Торо Росо Александър Албън.

Победителят от Гран при на Бахрейн преди няколко дни Люис Хамилтън с Мерцедес остана едва шести, а зад петкратния световен шампион остана Даниел Рикардо с Рено.