Трикратният световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел спечели награда “Марио Андрети” за най-добър автомобилен състезател за 2012 г. Германският пилот на Ред Бул получи приза лично от Марио Андрети.

Наградата беше връчена за седми път, а Себастиан Фетел я печели за втори път в кариерата си. Андрети е единственият състезател, който е печелил титлата във Формула 1 и е завършвал на първо място в легендарните състезания 500-те мили на Индианаполис и 500-те мили на Дайтона.

25-годишният германец, който стана най-младият трикратен световен шампион във Формула 1, спечели наградата в конкуренцията на шампиона на НАСКАР Брад Кеселовски, първенеца на Индикар Райът Хънтър-Рей, деветкратния шампион в WRC Себастиан Льоб и талантливия младок Кайл Ларсон.