Световният шампион Люис Хамилтън спечели втора поредна победа във Формула 1, след като завърши безпроблемно на първото място в Гран при на Унгария. Британецът финишира с време 1:37:16.427 часа и остави след себе си Себастиан Фетел с Ферери. Така Хамилтън увеличи и преднината си на върха в генералното класиране.

Британецът тръгна от полпозишън и отстъпи лидерството само при спиранията в бокса.  Хамилтън завърши с комфортните 17.123 секунди пред Фетел и 20.101 пред Райконен. Рикардо изостана на 46.419 от британеца, а Ботас "добута" болида до финала с 50 секунди пасив.

Хамилтън вече има 188 точки в генералното класиране, докато Фетел е със 171. Трети е Кими Райконен със 131, а четвъртият Рикиардо има 122.