Монтана победи Банско с 4:0 в първата си контролна среща от лятната предсезонна подготовка. Двубоят беше неофициален дебют за новия треньор Стевица Кузмановски.

В 28-ата минута привлеченият от Пирин (Благоевград) Даниел Генов откри резултата. Малко след това бившият играч на Локомотив (София) и Ботев (Пловдив) асистира на Петър Атанасов, който удвои. След почивката на два пъти с глава се разписа привлеченият от ДЮШ на клуба 19-годишен таран Александър Веселинов. В 67-ата минута той засече центриране от корнер на Цветан Варсанов, а две минути след това отбеляза отново след корнер, изпълнен от Иван Иванов.

Съставът на Монтана: Христо Иванов, Шоко, Тихомир Трифонов, Денис Пидев, Антон Полюткин, Николай Чипев, Петър Атанасов, Георги Коруджиев, Атанас Илиев, Сергей Георгиев, Даниел Генов (Ивайло Василев, Раиф Мурадов, Баса, Алекс Асенов, Бала, Арсен Любоя, Любомир Тодоров, Иван Иванов, Цветан Варсанов, Александър Веселинов)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка