ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Япония и Сенегал врътнаха стратегическо реми 2:2, което остави и двата отбора на първите две места в Група "H" на Мондиала с по 4 точки. Другите два тима в групата са Колумбия и Полша, които пък са с нулев актив, но тази вечер от 21:00 часа играят помежду си.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна по-добре за африканците, които откриха резултата в 12-ата минута. Юсуф Сабали стреля опасно, Кавашима изби топката, но тя рикошира в Садио Мане и влетя в японската врата - 0:1.

В 23-ата минута Ейжи Кавашима отрази страхотен шут на Исмаила Сар.

Япония стигна до изравняване на резултата в 34-ата минута, когато Юто Нагатомо намери Такаши Инуи, а нападателят вкара по прекрасен начин в долния ляв ъгъл на Сенегал - 1:1.

В 39-ата минута Мбайе Нианг излезе очи в очи с Кадим Н'Диайе, но не успя да го преодолее.

Сенегал започна по-добре и второто полувреме, като на два пъти Кавашима се намеси добре при изстрели на Папе Н'Дайе и Мбайе Нианг.

В 64-ата минута Иуи Осако бе близо до гола, след като негов шут се отби в напречната греда на Сенегал.

Така се стигна до 71-ата минута, в която африканците поведоха за втори път. Голмайстро бе Муса Уаге, който бе намерен в наказателното поле от съотборник и завърши по прекрасен начин - 1:2.

В 78-ата минута Япония отново стигна до равенството. Голмайстор за "самураите" бе резервата Кейсуке Хонда, който се възползва от голяма грешка в отбраната на африканците - 2:2.

До края на срещата двата тима играха предпазливо и закономерно завършиха при 2:2.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Япония - Сенегал 2:2
0:1 Садио Мане (12), 1:1 Такаши Инуи, 1:2 Муса Уаге (71), 2:2 Кейсуке Хонда (78)

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
​12 - ГОООЛ! Сенегал взима преднина в двубоя. Юсуф Сабали стреля, Кавашима изби топката, но тя рикошира в Садио Мане и влетя в мрежата на Япония.
23 - Ейжи Кавашима отрази страхотен шут на Исмаила Сар.
34 - ГОООЛ! Япония изравниява резултата. Юто Нагатомо навлезе в наказателното поле и подаде към Такаши Инуи, който вкара прекрасен гол в долния ляв ъгъл на Н'Диайе.
39 - Мбайе Нианг излезе очи в очи с Кадим Н'Диайе, но не успя да го преодолее.
45 - Край на първото полувреме. Почивката идва при резултат 1:1!
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на втората част.
51 - Папе Н'Диайе стреля от далечна дистанция, но ударът му профуча над напречната греда.
55 - Ейжи Кавашима улови силен шут на Мбайе Нианг.
64 - Иуи Осако стреля по прекрасен начин, но ударът му срещна гредата на Сенегал.
71 - ГОООЛ! Сенегал взима преднина отново. Голмайстор е Муса Уаге, който бе намерен в наказателното поле от съотборник.
75 -  Иуи Осако стреля опасно в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от защитник.
78 - ГОООЛ! Япония стига до ново равенство. Голмайстор е Кейсуке Хонда, който се възползва от голяма грешка в защитата на Сенегал.
90 - Край на срещата. Япония и Сенегал завършиха при резултат 2:2.

Резултат с изображение за japan national football team emblemЯПОНИЯ: 1.Ейжи Кавашима, 19.Хироки Сакаи, 22.Мае Йошида, 3.Ген Шоджи, 5. Юто Нагатомо, 17.Макото Хасебе, 7.Гаку Шибасаки, 8.Генки Харагучи (759.Шинджи Оказаки), 10.Шинджи Кагава (724.Кейсуке Хонда), 14.Такаши Инуи (8711.Такаши Усами), 15.Иуи Осако.
Резерви: 12.Масаки Хигасигучи, 6.Ватару Ендо, 2.Наомичи Уеда, 4.Кейсуке Хонда, 9.Шинджи Оказаки, 11.Такаши Усами, 13.Йошинори Муто, 16.Отару Умагучи, 18.Риота Ошима, 20.Томоаки Макино, 21.Готоку Сакай, 23.Косуке Накамура
Треньор: Нишино Акира

Свързано изображениеСЕНЕГАЛ: 16.Кадим Н'Диайе, 22.Муса Уаге, 3.Калиду Кулибали, 6.Салиф Сане, 12.Юсуф Сабали, 17.Папе Н'Диайе (8111.Шейк Ндойе), 5.Идриса Гей, 10.Садио Мане, 19.Мбайе Нианг (869.Маме Бирам Диуф), 18.Исмаила Сар, 13.Алфред Н'Диайе (658.Шейку Куяте)
Резерви: 1.Абдулай Диало, 2.Адама Мбенгуе, 4.Кара Мбоджи, 7.Муса Соу, 8.Шейку Куяте, 9.Маме Бирам Диуф, 11.Шейк Ндойе, 14.Муса Конате, 15.Диафра Сако, 20.Кейта Балде, 21.Ламине Гасама, 23.Алфред Гомис
Треньор: Алиу Сисе

Стадион: "Екатеринбург Арена", Екатеринбург
Съдия: Джанлука Роки (Италия)