ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Страхотен гол на Александър Коларов донесе победата на Сърбия над Коста Рика в първия мач и за двата тима от Мондиал 2018 в Русия. Срещата от група "Е" се игра на стадион "Космос Арена" в Самара и завърши с успех на "плавите" с 1:0.

Първото полувреме бе динамично, с атаки и към двете врати, но головите ситуации почти липсваха. Още в началото Коста Рика можеше да поведе в резултата, но Миленкович изби удара на Йохан Венегас.

Най-добрата възможност през тази част се откри пред Джанкарло Гонсалес, който бе оставен напълно непокрит на далечната греда при изпълнение на корнер. Ударът му с глава обаче бе крайно неточен.

Милинкович-Савич бе най-опасният играч на "плавите", но в двете ситуации, в които стреля топката попадаше в ръцете на Кейлор Навас.

Сърбите започнах силно втората част, а в 50-ата минута Митрович бе изведен сам срещу Навас. Ударът му обаче бе избит с крак от стража на Реал (Мадрид). В 56-ата минута обаче той нямаше какво да направи. Александър Коларов изпълни перфектно пряк свободен удар с левия крак от около 30 метра и не остави никакви шансове на вратаря - 1:0 за Сърбия.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Коста Рика опита да осъществи натиск след попадението на своя съперник, но сърбите действаха много добре в отбрана. Селекционерът Оскар Рамирес направи три бързи смени, но те не дадоха нужния ефект.

Сърбите отвърнаха с добри контраатаки, а след 80-ата минута се затвориха в защита и не позволиха изравняване. Така Сърбия взе трите точки и тръгна с победа на Световното в Русия.

На 22 юни Коста Рика среща Бразилия, а Сърбия се изправя срещу Швейцария.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Коста Рика - Сърбия 0:1

0:1 Александър Коларов (56)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
12-  След изпълнение на корнер топката попадна на главата на Джанкарло Гонсалес, който бе на отлична позиция, но ударът му с глава бе много неточен
26- Милинкович-Савич изскочи сам срещу вратаря на Коста Рика, но не успя да нанесе силен удар
42- Великолепна задна ножица на Милинкович-Савич, но Кейлор Навас спаси. Бе вдигнат и флага за засада
45+2- Край на първото полувреме
_________________________________________________
46- Начало на второто полувреме
50- Митрович се озова сам срещу Кейлор Навас, но стражът на Коста Рика изби с крак удара му
56- ГОЛ ЗА СЪРБИЯ! Александър Коларов изпълни страхотно пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Кейлор Навас!
74- Милинкович-Савич стреля много силно от над 25 метра, но ударът му мина покрай вратата на Коста Рика
76- Милинкович-Савич получи топката на метри от опразнената врата на Коста Рика, но не успя да уцали добре кълбото и то вместо към вратата, се върна към точката на дузпата
87- Митрович пада в наказателното поле на Коста Рика след шпагат на Гонсалес, но съдията прецени, че дузпа няма
90- 5 минути продължение
90+3- Сблъсъци на терена, след като човек от щаба на Коста Рика не даде топката на играч на Сърбия преди тъч
90+7- Край на мача!

КОСТА РИКА: 1.Keйлор Навас, 6.Oскар Дуарте, 3.Джанкарло Гонсалес, 2.Джони Акоста, 15.Франсиско Калво, 16.Кристиан Гамбоа, 20.Дейвид Гусман(73-9.Даниел Колиндрес), 5.Сeлсо Борхес, 11.Йохан Венегас (60-7.Кристиан Боланьос), 10.Брайън Руис, 21.Maрко Уреня (67-12.Джоел Кембъл)
Резерви: 23.Леонел Морейра, 18.Патрик Пембертън, 8.Брайън Овиедо, 19.Кендал Уастън, 22.Кенер Гутиерес, 4.Иън Смит, 14.Рандал Асофейфа, 17.Елцин Техеда, 9.Даниел Колиндрес, 13.Родни Уолъс, 7.Кристиан Боланьос, 12.Джоел Кембъл
Селекционер: Оскар Рамирес

СЪРБИЯ: 1.Владимир Стойкович, 11.Александър Коларов, 15.Никола Миленкович, 3.Душко Тошич, 6.Бранислав Иванович, 20.Сергей Милинкович-Савич, 4.Лука Миливойевич, 21.Неманя Матич, 22.Адем Ляич (70-17.Филип Костич), 10.Душан Тадич (82-2.Антонио Рукавина), 9.Александър Митрович (89-8.Александър Прийович)
Резерви: 23.Мирко Дмитрович, 12.Предраг Райкович, 14.Милан Родич, 5.Урош Спахич, 13.Мирош Велкович, 2.Антонио Рукавина, 16.Марко Груич, 18.Неманя Радонич, 17.Филип Костич, 7.Андрия Живкович, 8.Александър Прийович, 19.Лука Йович
Селекционер: Младен Кръстаич