ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Домакинът Русия срази Египет с 3:1 на стадион "Крестовски" в Санкт Петербург и след втората си поредна победа в група А на практика вече може да мисли за осминафиналите на световното първенство по футбол. Автогол в 47-ата минута на Ахмед Фатхи и попадения на Денис Черишев (59) и Артьом Дзюба (62) донесоха успеха за „Сборная“. За Черишев това бе трети гол, с който той се изравни с португалеца Кристиано Роналдо начело в голмайсторската листа. Голямата звезда на „фараоните“ Мохамед Салах (73-дузпа) вкара първия гол за тях на Мондиала, но те вероятно ще приключат участието си още след груповата фаза. Нападателят пропусна първия мач срещу Уругвай (0:1), а днес бе на линия, но не успя да помогне на тима.

Първата част започна с домакински натиск и удар на Головин в 6-ата минута от далечна дистанция, но топката мина покрай вратата. Постепенно "фараоните" изнесоха играта в по-предни позиции и в 19-ата минута Трезеге отправи опасен фалцов изстрел, след който кълбото премина встрани от вратата на Акинфеев. Три минути след това Черишев отправи хубав удар от дъгата пред наказателното поле, но прати топката над гредата. До края на полувремето двата тима продължиха да играят равностойно, отправяйки обаче неточни удари. Най-близо до гола бе Мохамед Салах, който в 42-ата минута шутира и кълбото мина близо до гредата.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката "Сборная" тотално смачка "фараоните" в рамките на 15 минути. В 47-ата минута вратарят Елшенауи боксира след центриране, а след това Головин отправи удар и топката рикошира в капитана на "фараоните" Ахмет Фатхи, който си отбеляза нелеп автогол за 1:0. Египтяните отвърнаха в 55-ата минута с удар на Салах, който бе блокиран от Фернандес и се стигна до корнер. Четири минути след това Марио Фернандес получи топката от Самедов, финтира Трезеге и намери чудесно непокрития Денис Черишев, който от близка дистанция вкара третия си гол в турнира, удвоявайки аванса на "Сборная" в тази среща - 2:0. С този гол Черишев изравни португалеца Кристиано Роналдо начело в голмайсторската листа.

В 62-ата минута Дзюба овладя топката на гърди в наказателното поле след дълъг пас, подигра се с няколко бранители и преодоля Елшенауи за 3:0. Десет минути след това съдията Касерес посочи бялата точка след намесата на системата за видеоповторения ВАР, която му подсказа, че Зобнин е задържал Салах в наказателното поле. Минутка по-късно потърпевшият Мохамед Салах бе безапелационен от наказателния удар и вкара първия гол за Египет на турнира - 3:1. В 78-ата минута Мохсен и Кутепов се държаха в наказателното поле, но този път съдията прецени, че няма основания за дузпа. До края мачът просто се доиграваше и нямаше сериозни положения за гол пред двете врати.

След втората си победа Русия има 6 точки и е лидер в групата, гледайки уверено към осминафиналите на турнира. Египет остава на дъното без нито една спечелена точка и още утре може да започне да стяга багажа за връщане у дома, ако Уругвай не загуби от Саудитска Арабия. В последния кръг "Сборная" играе срещу "урусите", а "фараоните" срещат "зелените соколи".

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Русия - Египет 3:1
1:0 Ахмед Фатхи (47-автогол), 2:0 Денис Черишев (59), 3:0 Артьом Дзюба (62), 3:1 Мохамед Салах (73-дузпа)

Съставите
Русия: 1.Игор Акинфеев, 3.Иля Кутепов, 4.Сергей Игнашевич, 2.Марио Фернандес, 8.Юрий Газински, 17.Александър Головин, 11.Роман Зобнин, 18.Юрий Жирков (8613.Кудряшов), 6.Денис Черишев (72 7.Кузяев), 19.Александър Самедов, 22.Артьом Дзюба (7910.Фьодор Смолов)
Резерви: 5.Семенов, 7.Кузяев, 10.Смолов, 12.Лунев, 13.Кудряшов, 14.Гранат, 15.Алексей Миранчук, 16.Антон Миранчук, 20.Габулов, 21.Ерьохин, 23.Смолников
Селекционер: Станислав Черчесов

Египет:23.Мохамед Елшенауи, 13.Мохамед Абделшафи, 2.Али Габр, 6.Ахмед Хегази, 7.Ахмед Фатхи  , 8.Тарек Хамед, 17.Мохамед Елнени (64 22.Амр Уарда), 21.Трезеге (67 14.Рамадан Собхи), 9.Маруан Мохсен (8411.Кахраба), 11.Мохамед Салах
Резерви: 1.Ел Хадари, 3.Ел Мохамади, 4.Омар Габер, 5.Сам Морси, 11.Кахраба, 12.Айман Ашраф, 14.Рамадан Собхи, 15.Махмуд Ел Уенш, 18.Шикабала, 20.Саад Самир, 22.Амр Уарда
Селекционер: Ектор Купер (Аржентина)

Санкт Петербург, стадион: "Крестовски"
Съдия: Енрике Касерес (Парагвай)

Най-важното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
5 - Самедов центрира и Игнашевич отправи неточен удар с глава.
6 - Удар от далечена дистанция на Александър Головин и топката минава покрай вратата.
8 - Жирков центрира в наказателното поле на египтяните и те чистят топката.
14 - Египтяните изнесоха играта пред вратата на Акинфеев с няколко поредни центрирания без резултат.
16 - Трезеге навлезе опасно в наказателното поле и шутира фалцово встрани от вратата на Акинфеев.
19 -  Хубав удар на Черишев от дъгата пред наказателното поле, но топката мина над вратата.
24 - Слаб шут на Газински от далечна дистанция.
26 - Ел Шенави и Хегази не се разбраха при центриране на Черишев, но вратарят хвана топката след удар с глава на Газински.
35 - При центриране в наказателното поле на домакините Маруан Мохсен отправи неточен удар с глава и прати топката над вратата.
41 - Центриране от корнер и Дзюба игра с глава, но топката излезе в аут.
42 -  Опасен удар на Мохамед Салах след залъгващо движение и кълбото мина близо до гредата.
45 - Край на първата част!
..............................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 -  ГОООЛ за Русия! Вратарят на Египет боксира след центриране, а след това Головин отправи удар и топката рикошира в капитана на "фараоните" Ахмет Фатхи, който си отбеляза нелеп автогол за 1:0.
55 - Удар на Мохамед Салах от средна дистанция е блокиран от Фернандес и топката излиза в корнер.
59 - ГОООЛ за Русия! Марио Фернандес получи топката от Самедов,финтира Трезеге и намери чудесно непокрития Денис Черишев, който от близка дистанция вкара третия си гол в турнира, удвоявайки аванса на "Сборная" в тази среща - 2:0. С този гол Черишев изравни португалеца Кристиано Роналдо начело в голмайсторската листа.
62 - ГОООЛ за Русия! "Сборная" нанася нов удар в рамките на три минути. Дзюба овладя топката на гърди в наказателното поле след дълъг пас, подигра се с няколко бранители и преодоля Елшенауи за 3:0.
72 - ДУЗПА за Египет! Съдията Касерес посочи бялата точка след намесата на системата за видеоповторения ВАР, която му подсказа, че Зобнин е задържал Салах в наказателното поле.
73 - ГОООЛ за Египет! Потърпевшният Салах е безапелационен от наказателния удар и вкарва първия гол за Египет на турнира - 3:1.
78 - Мохсен и Кутепов се държаха сериозно в наказателното поле на домакините, но този път съдията прецени, че няма основания за дузпа.
89 - Удар на Уадра от далечна дистанция, но неточно в аут.
90+4 - Край на мача! Русия записа втора убедителна победа и вече гледа към осминафиналите.