ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Франция и Дания завършиха при 0:0 в последен двубой от група С на Световното първенство по футбол и в първия без отбелязан гол на Мондиала в Русия. Двата тима продължават към 1/8-финалите, като "петлите" са победител в групата, а датчаните остават втори.

Мачът започна вяло и първата реална голова опасност дойде едва в 17-ата минута, когато Жиру отправи удар към горния десен ъгъл на Шмайхел, но датчанинът се справи. Между 25-ата и 29-ата минута и двата тима поискаха дузпа за игра с ръка на Йоргенсен и за фаул срещу Ериксен в наказателното поле на съперника. В последния четвърт час от срещата Гризман, Жиру и Дембеле се отчетоха с опасности пред вратата на Дания, но стреляха неточно.

Дания започна по-силно втората част и Ериксен бе близо до гола след статично положение, но след 70-ата минута Франция поизравни играта, като Фекир се отчете с два опасни удара. След последния съдийски сигнал феновете и на двата отбора освиркаха любимците си за постната продукция.

"Петлите" очакват втория от групата на Хърватия (6 т.), Нигерия (3 т.), Исландия (1 т.) и Аржентина (1 т.), докато Дания ще играе с победителя.

ДАНИЯ - ФРАНЦИЯ 0:0

По-важното от двубоя по минути:
1' Начало на срещата.
17'  Жиру получи пас от Ернандес в наказателното поле и стреля, но Шмайхел се справи.
25'  Претенции за дузпа от Франция за игра с ръка на Йоргенсен! Съдията дава знак играта на продължи.
29'  Претенции за 11-метров наказателен удар и от страна на Дания за падане на Ериксен след сблъсък с вратаря на Франция.
39' Хубав удар на Гризман извън наказателното поле, но твърде слаб и вратарят на Дания се справи.
44'  Гризман свали топката към Жиру, но нападателят стреля високо над вратата.
45'  Гризман взе топката от собственото си наказателно поле и пробяга почти целия терен преди да бъде фаулиран от Йоргенсен.
45+2' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
54'  Силен удар на Ериксен към Манданда от пряк свободен удар, френският вратар изпусна топката, но след това поправи грешката си.
70'  Току-що влезлият в игра Фекир Опита силен удар от дистанция, но топката се спря във външната част на мрежата.
83' Шут на Фекир в долния десен ъгъл, но Шмайхел отново се справи.
90+3' Край на срещата!

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

ДанияДАНИЯ: 1.Каспер Шмайхел, 6.Андреас Кристенсен, 17.Йенс Стригер Ларсен, 13.Матиас Йоргенсен , 4.Симон Кяер, 14.Хенрик Далсгорд, 10.Кристиан Ериксен, 8.Томас Дилейни ( 18.Лукас Лерагер), 23.Пионе Систо ( 15.Виктор Фишер), 11.Мартин Брайтуайт, 21.Андреас Корнелиус ( 12.Каспер Долберг)
Резерви: 22.Фредерик Рьонов, 16.Йонас Льосл, 3.Яник Вестергорд, 5.Йонас Кнудсен, 7.Уилям Квист, 2.Михаел Крон-Дели, 19.Ласе Шьоне, 9.Николай Йоргенсен

ФранцияФРАНЦИЯ: 16.Стив Манданда, 21.Лукас Ернандес ( 22.Бенжамен Менди), 4.Рафаел Варан, 3.Преснел Кимпембе, 19.Джибрил Сидибе, 13.Нголо Канте, 15.Стивън Нзонзи, 9.Оливие Жиру, 8.Тома Лемар, 7.Антоан Гризман (18.Набил Фекир), 11.Усман Дембеле ( 10.Килиан Мбапе)
Резерви: 23.Алфонс Ареола, 1.Уго Лорис, 17.Адил Рами, 5.Самюел Умтити, 2.Бенжамен Павар, 6.Пол Погба, 14.Блез Матюиди, 12.Корантен Толисо, 20.Флориан Товен

Стадион: "Лужники" (Москва)
Съдия: Сандро Ричи (Бразилия)