ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Португалия победи Мароко с 1:0 във втора среща от група "Б" на Мондиала в Русия.

Двубоят започна отлично за Португалия и още в петата минута Кристиано Роналдо откри резултата с четвъртия си гол от началото на Световното. Звездата на "мореплавателите" се разписа с глава, като вече има попадения от дузпа, от дистанция и от пряк свободен удар на турнира. Малко по-късно Роналдо можеше да удвои, но ударът му премина покрай гредата. Мароко отвърна с удар с глава на Бенатия, а до края на полувремето опасностите се изчерпиха с удар на Гедеш, който вратарят на Мароко отрази с една ръка.

През първите минути на второто полувреме Мароко пропусна две положения, дело на Беланда и Бенатия, след което натискът им се увеличи, но реалните опасности пред Патрисио намаляха. Мароканците притежаваха повече топката и опитваха да вкарат гол, а Португалия дебнеше на контраатака, като звездата Кристиано Роналдо имаше претенции за дузпа в края на мача.

Португалия поведе в класирането с 4 точки, преди двубоя на Испания с Иран тази вечер (21:00 часа), а Мароко вече отпадна с две загуби в два мача и 0 точки.

ПОРТУГАЛИЯ - МАРОКО 1:0
1:0 Кристиано Роналдо (5')

По-важното от двубоя по минути:

1' Начало на мача.
5'  ГООООЛ за Португалия! Кристиано Роналдо бележи след удар с глава от границата на вратарското поле. Звездата вече има 4 гола на Мондиала, след като се разписа от дузпа, от дистанция, от пряк свободен удар и сега с глава.
9'  Опасен удар на Роналдо, но покрай лявата греда на вратата на  Мароко.
12'  Удар с глава на Бенатия след корнер, но Патрисио закова топката на голлинията.
32' Роналдо стреля от пряк свободен удар, но топката среща стената!
39'  Гедеш получи хубав пас от Роналдо в наказателното поле и стреля, но вратарят на Мароко спаси с една ръка.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
51'  Добра възможност за Роналдо, получи топката в наказателно поле, но ударът му я прати високо над вратата.
57'  Страхотен удар с глава на Юнес Беланда, но Руи Патрисио плонжира и спря топката по пътя й към мрежата.
61'  Поредна добра възможност за Мароко, но Бенатия стреля над напречната греда от около 9-10 метра.
84'  Грешка на отбраната на мароканците, Кристиано Роналдо  открадна топката, но бе фаулиран. Стреля от прекия свободен удар, но в стената. Португалецът след това падна в наказателното поле и си поиска дузпа, но реферът замълча.
90+2'  Невероятен пропуск на Бенатия, който получи топката след разбъркване в наказателното поле, но стреля над вратата.