ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Перу свали Австралия на земята, след като спечели срещу "кенгурата" с 2:0, изпарявайки надеждите им за продължаване в следващата фаза на Мондиала. "Инките" записаха първи голове на такъв форум от 36 години насам, като за последно те бяха вкарвали на Мондиала от 1982 година, когато Гилермо Ла Роса бе отбелязал срещу Полша при загубата с 1:5.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна по-добре за перуанците, които стигнаха до гол в 18-ата минута. Голмайстор бе Андре Карийо, който бе намерен от Паоло Гереро, завършвайки безпощадно чудесната атака на "инките" - 1:0.

В 28-ата минута Австралия стигна до добра възможност за изравняване, след като Рогич бе намерен в наказателното поле, но Педро Галес се намеси по прекрасен начин, чистейки в корнер.

В началото на втората част Перу нанесе решаващия удар в срещата. Пабло Куева дриблира пред наказателното поле и пусна пас за Паоло Гереро, а нападателят завърши хладнокръвно - 2:0.

До края на срещата Перу имаше още няколко добри положения за гол, които не успя да реализира, но все пак спечели срещата с 2:0.

Така Австралия, която имаше шансове да продължи в следващата фаза, завърши на последното четвърто място в Група "C" на Мондиала с 1 точка, докато Перу остава на третото място с 3 пункта. На първите две места в групата са Франция(7) и Дания(5), които продължават в следващата фаза.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Австралия - Перу 0:2

0:1 Андре Карийо (18), 0:2 Паоло Гереро (50)

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
12 - Играта се води предимно в центъра на терена, като липсват по-опасните положения.
18 - ГОООЛ! Перу повежда в резултата. Гереро намери по прекрасен начин Андре Карийо, който бе безпощаден и завърши чудесната атака на "инките". Това бе първо попадение на Мондиал за "инките" от 36 години насам.
28 - Какъв шанс за Австралия! Томи Рогич бе намерен по прекрасен начин в наказателното поле и стреля, но Педро Галес се намеси много добре, изчиствайки топката в корнер.
40 - Аарън Мой центрира от свободен удар, намирайки Трент Сейнсбъри в наказателното поле, но защитникът стреля встрани от вратата на Перу.
45 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
50 - ГОООЛ! Перу вкарва нов гол. Паоло Гереро бележи. Той бе намерен от Куева в наказатаелното поле и завърши хладнокръвно. ​
60 - Азис Бехич стигна до отскочила топка в наказателното поле след изпълнение на корнер, но защитник спря изстрела му на голлинията.
74 - Адвинкула опита да намери свой съотборник в наказателното поле след прострелно центриране, но защитник успя да отклони топката.
90 - Край на мача. Перу печели с 2:0!

Австралия: 1.Матю Райън, 19.Джошуа Риздон, 20.Трент Сейнсбъри, 5.Марк Милиган, 16.Азис Бехич, 7.Матю Леки, 13.Аарън Мой, 15.Миле Йединак, 10.Роби Крузе (5817.Даниел Арзани), 23.Том Рогич (7222.Джаксън Ървайн), 9.Томи Юрич (534.Тим Кейхил)
Резерви: 2.Милош Дегенек, 3.Джеймс Мередит, 4.Тим Кейхил, 6.Матю Жърман, 8.Масимо Луонго, 11.Андрю Набът, 12.Брад Джоунс, 14.Джейми Макларън, 17.Даниел Арзани, 18.Дани Вукович, 21.Димитри Петратос, 22.Джаксън Ървайн
Треньор: Берт ван Марвайк

Перу: 1.Педро Галес, 6.Мигел Трауко, 15.Кристиан Рамос, 4.Андерсон Сантамария, 17.Луис Адвинлука, 13.Ренато Тапиа (637.Паоло Хуртадо), 19.Йошимар Йотун(4623.Педро Акино), 20.Едисон Флорес, 8.Кристиан Куева, 18.Андре Карийо (7916.Уилдер Картахена), 9.Хосе Паоло Гереро
Резерви: 2.Алберто Родригес, 3.Алдо Корсо, 5.Мигел Араухо, 7.Паоло Хуртадо, 11.Раул Руидиас, 12.Карлос Каседа, 14.Анди Поло, 16.Уилдер Картахена, 21.Хосе Карвальо, 22.Нилсон Лойола, 23.Педро Акино
Треньор: Рикардо Гарека

Стадион: "Фищ", Сочи