ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Дания и Австралия завършиха наравно 1:1 в мач от втори кръг на група "С" на Световното първенство в Русия. Кристиян Ериксен бе точен за "червения динамит", а Миле Йединак от дузпа бе точен за "кенгурата".

Дания започна мача много нападателно и бързо успя да поведе в резултата. Играчите на Оге Харайде пропиляха две възможности, но в 7-ата минута вече имаха аванс. Кристиян Ериксен завърши чудесна атака на Дания, след като получи с пета от Йоргенсен и с хубав удар от въздуха не остави шансове на Райън.

Самият Йоргенсен бе близо до гол в 23-ата минута, но ударът му с глава профуча покрай гредата.

В 38-ата минута Австралия получи право да изпълни дузпа. След центриране от корнер Йединак стреля с глава, топката срещна ръката на Поулсен. Първоначално съдията даде знак играта да продължи, но след това се намеси ВАР. Матеу Лаос изгледа повторение на ситуацията и прецени, че трябва да посочи бялата точка. Миле Йединак без проблем реализира за 1:1.

В края на първата част Сейнсбъри замалко да си вкара автогол, но Матю Райън реагира добре и улови топката миг преди тя да влезе във вратата му.

Дания започна по-дейни и второто полувреме, а Пионе Систо се размина с малко да отбележи гол.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Каспер Шмайхел пък не реагира добре и позволи на една топка да стигне до Матю Леки, който веднага пусна към малкото вратарско поле, но там бранител на Дания изби миг преди топката да бъде вкарана във вратата.

Моой също опита да застраши Шмайхел, но ударът му покрай сглобката на вратата. Датчаните отвърнаха с чудесен удар на Систо, но покрай левия стълб.

До края Дания имаше териториално предимство, докато австралийците се опитваха да достигнат до гол чрез контраатаки. Нито един от двата тима обаче не успя да вкара нов гол и срещата завърши 1:1.

Дания е временно на върха с 4 точки, докато Австралия е с 1. Франция, която има 3 точки, се изправя днес срещу Перу. Южноамериканците все още са без точков актив.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Дания - Австралия 1:1
1:0 Кристиян Ериксен (7), 1:1 Миле Йединак (38-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7- ГОЛ ЗА ДАНИЯ! Кристиян Ериксен завърши чудесна атака на Дания, след като получи пас във въздуха от Йоргенсен и веднага прониза Райън!
23- Хенрик Далсгорд центрира добре в зоната пред вратарското поле, Йоргенсен изникна от нищото и с глава от няколко метра стреля в аут покрай дясната греда
36- Дузпа за Австралия! Юсуф Поулсен игра с ръка в наказателното си поле, а след намесата на ВАР реферът посочи бялата точка
38- ГОЛ ЗА АВСТРАЛИЯ! Миле Йединак е безкомпромисен от бялата точка - 1:1!
41- Топката бе центрирана в полето на Австралия, мина през няколко човека и се удари в коляното на Сейнсбъри. Миг преди да влезе в собствената му врата тя бе уловена от Матю Райън
45- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
51- Юсуф Поулсен нахлу в наказателното поле, продължи топката към Пионе Систо, който пък шутира моментално. Топката срещна тялото на Милиган и излезе в корнер
68- Бехич центрира към далечната греда, Шмайхел излезе, за да боксира и осъществи твърде лек контакт с топката. Тя стигна до намиращия се на фланга Матю Леки. Крилото моментално центрира остро по тревата в търсене на съотборник, а Далсгорд изчисти с решителна намеса
71- Мощен удар на Моой, но топката профуча покрай вратата
73- Систо получи топката пред наказателното поле и шутира фалцово с десния крак. Топката премина на сантиметри покрай левия стълб
87- Арзани нахлу в наказателното поле, стреля много добре, но Шмайхел показа котеши рефлекс. Последва нов изстрел, който отново бе спасен от вратаря на Дания
90- 3 минути продължение
90+3- Край на мача

ДАНИЯ: 1.Каспер Шмайхел, 4.Симон Кяер, 17.Йенс Стригер Ларсен, 6.Андреас Кристенсен, 14.Хенрик Далсгорд, 19.Ласе Шьоне, 8.Томас Дилейни, 10.Кристиан Ериксен, 20.Юсуф Поулсен (58-11.Мартин Брайтуайт), 23.Пионе Систо, 9.Николай Йоргенсен (68-21.Андреас Корнелиус)
Резерви: 22.Фредерик Рьонов, 16.Йонас Льосл, 5.Йонас Кнудсен, 3.Яник Вестергорд, 13.Матиас Йоргенсен, 2.Михаел Крон-Дели, 18.Лукас Лерагер, 15.Виктор Фишер, 12.Каспер Долберг, 11.Мартин Брайтуайт, 21.Андреас Корнелиус
Селекционер: Оге Харайде (Норвегия)

АВСТРАЛИЯ: 1.Матю Райън, 16.Азиз Бехич, 5.Марк Милиган, 20.Трент Сейнсбъри, 19.Джошуа Рисдън, 23.Том Рогич (82-22.Джаксън Ървин), 15.Миле Йединак, 13.Аарън Моой, 11.Андрю Набут (75-9.Томи Юрич), 10.Роби Крус (68-17.Даниел Арзани), 7.Матю Леки
Резерви: 12.Брад Джоунс, 18.Дани Вукович, 3.Джеймс Мередит, 2.Милош Дегенек, 6.Матю Джърман, 22.Джаксън Ървин, 8.Масимо Луонго, 17.Даниел Арзани, 9.Томи Юрич, 4.Тим Кейхил, 21.Димитриос Петратос, 14.Джейми Макларън
Селекционер: Берт ван Марвайк

Самара, ст. "Самара Арена"
Рефер:
Матеу Лаос
Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасност;  - контузия