ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Испания и Мароко направиха зрелищно равенство 2:2 в Калининград при последния си мач от група B на световното първенство по футбол в Русия. След него "Ла Фурия" събра 5 точки в актива си и заради повечето реализирани голове финишира на първото място в групата, което означава, че на осминафиналите ще се изправи срещу домакина Русия. В другата среща Иран и Португалия завършиха 1:1. Така "мореплавателите" останаха втори с 5 точки и по-малко голове от Испания, като ще играят с Уругвай на осминафиналите. "Персите" завършват трети с 4 точки, а Мароко приключи на последно място в групата една спечелена точка.

Мароканците изненадващо поведоха в 14-ата минута, когато след неразбирателство между Иниеста и Серхио Рамос в центъра на терена Халид Бутаиб открадна топката и сам срещу Де Хеа не сгреши за 0:1. "Ла Фурия" обаче бързо изравни след тройна комбинация. В 19-ата минута Иско подаде към Диего Коста, който продължи към Иниеста. Последният върна към Иско, който от близка дистанция разстреля Мунир за 1:1. Това бе десети гол за Иско в последните му 15 срещи за Испания.

В 25-ата минута Бутаиб пак излезе сам срещу Де Хеа, който този път спаси удара на нападателя и предотврати гол. Десетина минути по-късно Иско изведе чудесно Иниеста в наказателното поле, но последният пас на халфа бе пресечен. В 43-ата минута Хаким Зийеш опита удар от далечна дистанция  прати топката над вратата, а в добавеното време на първата част Иниеста нахлу опасно в наказателното поле и подаде за Диего Коста, успя да закачи топката, но не и да я насочи във вратата.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Десет минути след почивката Мароко имаше чудесен шанс отново да поведе в резултата, но след далечен удар на Нордин Амрабат топката се удари в сглобката между страничната и напречната греда. В 62-ата минута Иско бе близо до гола, но след удара му с глава Саис изчисти пред голлинията в корнер, след който пропуск направи и Пике. Защтникът засече топката с глава и я прати на сантиметри покрай вратата.

В 81-ата минута мароканците шокираха испанците с втори гол, след като Фаджр центрира от корнер, а влезлият като резерва Ен Несири надскочи Серхио Рамос и с глава вкара за 1:2. Пет минути след това Яго Аспас центрира почти от аутлинията към Марко Асенсио, който от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата.

В първата минута от добавеното време Яго Аспас засече технично центриране отдясно на Иниеста и реализира изравнителен гол за 2:2, който първо бе отменен заради вдигнат флаг за засада, но след това съдията Ирматов го призна след намесата на системата за видеоповторение (ВАР). До края на мача испанците потърсиха и победата, но нямаха късмет да реализират трети гол.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Испания - Мароко 2:2
0:1 Халид Бутаиб (14), 1:1 Иско (19), 1:2 Ен Несири (81), 2:2 Яго Аспас (90+1)

Съставите
Испания: 1.Давид де Хеа, 15.Серхио Рамос, 3.Пике, 18.Жорди Алба, 2.Даниел Карвахал, 6.Андрес Иниеста, 21.Давид Силва (859.Родриго), 5.Серхио Бускетс, 10.Тиаго Алкантара (7420.Марко Асенсио), 22.Иско , 19.Диего Коста (7417.Яго Аспас)
Резерви: 4.Начо, 7.Саул, 9.Родриго, 11.Лукас Васкес, 12.Алваро Одриосола, 13.Кепа, 14.Аспиликуета, 16.Начо Монреал, 17.Яго Аспас, 20.Марко Асенсио, 23.Пепе Рейна
Селекционер: Фернандо Йеро

Мароко: 12.Мунир, 4.Мануел Да Коща , 2.Ашраф Хакими, 8.Карим Ел Ахмади , 14.Мбарк Бусуфа , 17.Набил Дирар, 10.Юнес Белханда (6411.Фаджр), 6.Ромен Саис, 7.Хаким Зийеш (8520.Бухадуз), 16.Нордин Амрабат , 13.Халид Бутаиб (7119.Ен Несири )
Резерви: 1.Буну, 3.Мендил, 5.Бенатия, 9.Ел Кааби, 11.Фаджр, 18.Харит, 19.Ен Несири, 20.Бухадуз, 21.С.Амрабат, 23.Карсела
Селекционер: Ерве Ренар (Франция)

Калининград, стадион "Калининград"
Съдия: Равшан Ирматов (Узбекистан)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Иско отправи слаб удар и не затрудни вратаря Мунир.
7 - Нордин Амрабат извърши две нарушения в борба за топката и се стигна до спречкване със Серхио Рамос.
8 - Жерар Пике влезе грубо в краката на съперник, но не последва официално предупреждение.
11 - Неуспешен опит за центриране на Давид Силва.
14 - ГОООЛ за Мароко! След неразбирателство между Иниеста и Серхио Рамос в центъра на терена Халид Бутаиб открадна топката и сам срещу Де Хеа не сгреши за 0:1.
19 - ГОООЛ за Испания! "Ла Фурия" бързо изравни след тройна комбинация. Иско подаде към Диего Коста, който продължи към Иниеста. Последният върна към Иско, който от близка дистанция разстреля Мунир за 1:1. Иско е замесен в 12 гола за последния си 15 мача с екипа на тима - 10 попадения и 2 асистенции.
22 - Ел Ахмади чисти в корнер при центриране на Иниеста.
23 - Пике игра с глава след ъгловия удар, но прати топката право в ръцете на Мунир.
25 -  Бутаиб пак излезе сам срещу Де Хеа, който този път спаси удара на нападателя и предотврати гол.
36 - Иско изведе чудесно Иниеста в наказателното поле, но последният пас на халфа бе пресечен.
37 - Удар на Бускетс с глава излезе в аут.
41 - Иско изпълни пряк свободен удар и бранител на Мароко изчисти топката.
43 - Хаким Зийеш опита удар от далечна дистанция  прати топката над вратата.
45+2 -  Андрес Иниеста нахлу опасно в наказателното поле и подаде за Диего Коста, успя да закачи топката, но не и да я насочи във вратата.
45+2 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Мароканците протестираха за игра с ръка на Пике в средата на терена, но не последва съдийски сигнал.
55 -  ГРЕДА за Мароко! Прекрасен изстрел на Нордин Амрабат отдалеч и топката се отби в сглобката между страничната и напречната греда.
59 - Неточен удар от въздуха на Тиаго след комбинция с Давид Силва.
62 - Какъв шанс за Испания! Саис изчисти топката пред голлинията в корнер след удар с глава на Иско при центриране отляво.
63 - Пике засече топката с глава след корнера, но я прати покрай вратата.
80 - Центриране отдясно и удар на Хаким Зийеш, след което топката срещна Жерар Пике и излезе в корнер.
81 - ГОООЛ за Мароко! Фаджр центрира от корнера, а влезлият като резерва Ен Несири надскочи Серхио Рамос и с глава се разписа за 1:2.
86 - Яго Аспас центрира почти от аутлинията, но от малък ъгъл Марко Асенсио не успя да намери очертанията на вратата.
90+1 - ГОООЛ за Испания! Яго Аспас засече технично центриране отдясно на Иниеста и реализира изравнителен гол за 2:2, който първо бе отменен заради вдигнат флаг за засада, но след това съдията Ирматов го призна след намесата на системата за видеоповторение (ВАР).
90+6 - Край на мача! Мароко и Испания завършиха наравно 2:2. Така "Ла Фурия" спечели групата заради повече реализирани голове от Португалия, а Мароко завърши с 1 точка на последната позиция.