ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Франция победи Перу с 1:0 във втората си среща от група С на Мондиала в Русия с гол в 34-ата минута на Килиан Мбапе. "Петлите" изиграха страхотна първа част, но във втората отстъпиха инициативата, въпреки което са на 1/8-финал заедно с Русия и Уругвай.

Двубоят започна с натиск на Франция, а Гризман пропусна да открие резултата в 16-ата минута, а Перу отвърна с изстрел на Гереро четвърт час по-късно. "Петлите" стигнаха до гол в 34-ата минута, когато Мбапе откри след случаен рикошет и стана най-младият голмайстор на Франция на световни първенства, измествайки Давид Трезеге. До края на полувремето Франция пропусна още няколко добри положения след бързи контраатаки.

Втората част стартира с натиск на Перу, довел до удар в гредата, докато французите намалиха оборотите и не атакуваха с нужната острота. Двамата тима не направиха нужното за създаването на чисти голови положения и резултатът логично остана непроменен.

Франция поведе в класирането и ще се нуждае от хикс срещу Дания идния вторник, за да завърши групата като номер 1. Австралия и Перу пък ще се срещнат за определяне на третия тим в класирането.

ФРАНЦИЯ - ПЕРУ 1:0
1:0 Килиан Мбапе (34')

По-важното от мача по минути:
1' Начало на мача.
15' Първа опасност в мача! Центриране и удар на Рафаел Варан, но встрани от вратата на Перу.
16'  Жиру свали към Гризман в наказателното поле, последва удар, но право във вратаря на Перу.
31'  Гереро получи топката в наказателното поле, измъкна се от Юмтити и стреля, но Уго Лорис отрази удара му с крак.
34'  ГООООЛ за Франция!  Жиру получи топката вляво от вратата на Перу, отправи удар, но топката се отби в бранител и прехвърли вратаря, за да попадне у 19-годишния Мбапе, който от метър я вкара в мрежата, за да стане най-младият голмайстор на Франция на световни първенства.
40'  Страхотна контраатака на Франция по дясното крило. Мбапе пусна към Гризман, а той с едно докосване към Жиру, но Педро Гайесе излезе и хвана топката преди тя да достигне до вратаря.
43'  Поредна красива атака на Франция! Мбапе към Гризман, той към левия бек Лука Ернандес, но ударът му е блокиран от вратаря на Перу.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.
51'  ГРЕДА за Перу! Педро Акино стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката се удря в сглобката на вратата на Лорис.
60' Фарфан пусна към Андре Карийо пред наказателното поле, последва силен удар, но над вратата.
82'  Дембеле опита удар от около 11-12 метра, но страни от вратата.