ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Белгия се позабавлява с Тунис, печелейки срещата от Група "G" на Мондиал 2018 с 5:2 и така почти си осигури участие в следващата фаза на турнира. Това е така, защото белгийците събират 6 точки от два двубоя, като са с 3 повече от втория Англия и с шест повече от последните два тима - Панама и Тунис. Отпадане на "червените дяволи" е възможно, ако те загубят последната си среща срещу Англия, а Панама победи последователно "Трите лъва" и Тунис.
Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна под тотален натиск от страна на Белгия и "червените дяволи" откриха още в 7-ата минута, когато Еден Азар отбеляза от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение именно срещу футболиста на Челси, но бе много спорна, тъй като системата ВАР не бе използвана, а и това само по себе си породи доста съмнения.

В 16-ата минута Белгия стигна и до втори гол. В прегръдките на своите съотборници попадна Ромелу Лукаку, който бе изведен по прекрасен начин от Дрис Мертенс - 2:0.

Само две минути по-късно Тунис върна едно от попаденията пасив. Голмайстор бе Дилан Брон, който бе намерен от Уахби Хазри след изпълнение на свободен удар - 2:1.

В самия край на първата част Лукаку отбеляза своя втори гол в мача и четвърти такъв в турнира - колкото има и Кристиано Роналдо. Нападателят на "червените дяволи" бе изведен по прекрасен начин и хладнокръвно копна топката над плонжиралия Фарук Бен Мустафа - 3:1.

Второто полувреме започна по идентичен начин - с гол на Белгия. Голмайстор бе Еден Азар, който бе изведен по прекрасен начин от бившия си съотборник в Челси - Кевин де Бройне - 4:1.

Между 76-ата и 81-ата минута влезлият като резерва Миши Батшуай, се отчете с уникални пропуски. Първо нападателят стреля слабо на празна врата и топката бе избита от защитник, а в последствие на два пъти бе намиран от съотборник на изгодни позиции, но така и не успя да отбележи.

Все пак в 90-ата минута Батшуай успя да отбележи, след като се възползва от брилянтен пас на съотборник, засичайки топката в мрежата на Бен Мустафа - 5:1.

Две минути по-късно Хазри вкара второ попадение за Тунис, но то стигна единствено за по-почетна загуба - 5:2.

След този успех Белгия оглави Група "G" на Мондиала с шест точки, следвана от Англия, която е с 3 пункта, но и мач по-малко. Тунис и Панама пък остават на дъното с 0 точки.
ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Белгия - Тунис 5:2
1:0 Еден Азар (7), 2:0 Ромелу Лукаку (16), 2:1 Дилан Брон (18), 3:1 Ромелу Лукаку (45+3), 4:1 Еден Азар (50), 5:1 Миши Батшуай (90), 5:2 Уахби Хазри (90+3)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
7 - ГОООЛ! Белгия открива резултата. Точен е Еден Азар от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение именно срещу футболиста на Челси, но породи доста съмнения, тъй като нарушението бе на линията на наказателното поле. Феновете пък започнаха да си задават въпроси в социалните мрежи, тъй като ВАР системата не бе използвана в тази ситуация.
16 - ГОООЛ! Белгия повежда с 2:0. Голмайстор е Ромелу Лукаку, който бе изведен по брилянтен начин от своя съотборник Дрис Мертенс.
18 - ГОООЛ! Тунис намалява резултата. Голмайстор е Дилан Брон. Крилото бе намерено от Уахби Хазри от свободен удар.
23 -  Голмайсторът за Тунис - Дилан Брон напусна двубоя с контузия.
31 - Фержани Саси изстреля бомбен шут, но той профуча покрай гредата на Белгия.
45+3 - ГОООЛ! Втори гол за Ромелу Лукаку в двубоя. Нападателят на Манчестър Юнайтед копна топката над плонжиралия Фарук Бен Мустафа. Попадението е под номер 4 за Лукаку на Мондиала, колкото има и Кристиано Роналдо от Португалия.
45+4 - Край на първото полувреме. Двата отбора се оттеглят при резултат 3:1 в полза на Белгия.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
50 - ГОООЛ! Втори гол и за Еден Азар - 4:1. Кевин де Бройне изведе бившия си съотборник в Челси по брилянтен начин, а Азар развинти защитата на Тунис и отбеляза.
61 - Караско получи страхотна възможност да отбележи, но изстрелът му мина встрани от вратата на Тунис.
65 - Зрителите, които гледат срещата на живо са 44 190.
76 -  Какъв пропуск! Миши Батшуай бе изведен по прекрасен начин. Нападателят на Челси премина покрай вратаря на Тунис, но стреля слабо на празната врата и така защитник на "орлите" успя да изчисти от голлинията.
80 -
Нов уникален пропуск на Батшуай! Нападателят не успя да отбележи от около 2 метра, като стреля в напречната греда.
81 -  Кевин де Бройне навлезе в наказателното поле и подаде към Батшуай, който от точката за изпълнение на дузпа, стреля право в ръцете на Бен Мустафа.