ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Мексико победи с 2:1 Южна Корея в мач от група „F“. Головете за мексиканците реализираха Карлос Вела в 26-ата минута от дузпа и Хавиер Ернандес-Чичарито в 66-ата минута, а точен за азиатците бе звездата Хьон-Мин Сон в 93-ата минута.

Това е втори пореден успех за мексиканците, които на старта спечелиха срещу световния шампион Германия с 1:0. Така Мексико е лидер в групата с 6 точки и гледа уверено към осминафиналите, Швеция има 3, Германия и Южна Корея са с нула, но довечера играят германците срещу шведите.

Началото на двубоя не предостави кой знае колко интересни положения. Мексико отново показа бързина в атака и страхотна комбинативност. В 22-ата минута обаче звездата на Южна Корея Хьон-Мин Сон на два пъти имаше шанс да преодолее вратаря на Мексико, но не успя.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

В 24-ата минута Гуардадо центрира отляво в наказателното поле и опита центриране. Защитникът на Южна Корея Хюн-Соо Ян обаче игра с ръка и съдията Милорад Мажич отсъди дузпа. Карлос Вела застана зад топката и без проблеми в 26-ата минута откри резултата в полза на Мексико.

В 31-ата минута Хьон-Мин Сон стреля от фаул, но над вратата. В 43-ата минута Лосано отново демонстрира едно от най-добрите си качества – надбяга защитниците, нахлу в наказателното поле, но стреля над вратата.

В началото на второто полувреме мексиканците отново имаха превес. В 50-ата минута Лосано стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на метър от гредата на корейците. Последваха два добри удара на корейски футболисти. В 58-ата минута Гуардадо пробва рефлекса на стража на Южна Корея, който изби топката в корнер.

В 66-ата минута Хавиер Ернандес покачи резултата на 2:0. Основна заслуга за попадението отново имаше Ървин Лосано. Той напредна около 30 метра в половината на Южна Корея, намери Чичарито вляво в наказателното поле, който финтира противник и с десния крак матира вратаря.

Последваха няколко жълти картона и смени и в двата отбора. А в добавеното време звездата на корейците Хьон-Мин Сон разстреля мексиканския вратар с удар извън наказателното поле за крайното 2:1 в полза на Мексико.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
22 - Дълъг извеждащ пас към Хьон-Мин Сон, който овладя топката в наказателното поле на Мексико и на два пъти стреля, но ударите му бяха блокирани от Карлос Салседо и Ектор Морено
24 - ДУЗПА за Мексико, след като Лосано центрира в наказателното поле отляво, но топката се удари в ръката на защитника Хюн-Соо Ян
26 -  ГООЛ за Мексико. Точен от бялата точка е Карлос Вела
28 - Гуадрадо подаде към Карлос Вела, който продължи към Мигел Лаюн, който стреля, но Йо плонжира и успя да избие в корнер
31 - Хьон-Мин Сон стреля от фаул, но изпрати топката над напречната греда
43 - ОПАСНОСТ, Ървинг Лосано влезе отляво в наказателното поле, но би над вратата
45+1 - край на полувремето
---------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
52 - Мун получи добър пас в наказателното поле на Мексико, след което стреля, но от тялото на Салседо топката излезе в корнер
58 - Гуардадо си отвори пространство в наказателното поле на Корея, след което стреля, но Йо направи страхотно спасяване и изби в корнер
62 - хубав удар на Джа-Сун Ли, но и този път не успява да порази вратата
62 - хубав удар на Вела, но топката мина над гредата и излезе в аут
65 -  смяна в Южна Корея, С-Йон Ю е сменен от Сьон-Ву Лий
66 -  ГООЛ за Мексико, голмайстор Хавиер Ернандес-Чичарито. Отлична контраатака на Мексико, Лосано пробяга около 30 метра, намери Чичарито вляво в наказателното поле, той финтира противник и с десния крак реализира
68 -  смяна в Мексико, Рафаел Маркес влиза на мястото на Гуардадо
71 -  смяна в Мексико, на мястото на Лосано влиза Хесус Корона
77 -  смяна в Южна Корея, Сьон-Мин Мун е сменен от Ву-Йон Юн
90+3 -  ГООЛ за Южна Корея, голмайстор Хьон-Мин Сон, който с хубав удар извън наказателното поле разстреля вратаря на Мексико Очоа