ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Япония победи с 2:1 Колумбия в първи мач и за двата отбора на световното първенство в Русия. Срещата се игра на "Мордовия Арена" в Саранск, а головете за победителите бяха дело на Шинджи Кагава и Юя Осако. За тима на Хосе Пекерман се разписа Хуан Кинтеро. Карлос Санчес пък бе изгонен още в шестата минута на мача от съдията Дамир Скомина, което почти предреши изхода на срещата.

Двубоят започна изключително интересно. Още в третата минута Япония направи добра атака, Оспина изби удар, но отпката попадна в Инуи. Той стреля към опразнената врата, но Карлос Санчес умишлено с ръка спря топката. Реферът Дамир Скомина веднага отсъди дузпа и даде директен червен картон на играча на Колумбия.

Опитният Шинджи Кагава бе хладнокръвен от бялата точка и без проблем реализира за 1:0 в полза на Япония.

Колумбия се отърси от шока едва след 30-ата минута. Фалкао успя да стреля добре, но стражът на Япония улови. Колумбия все пак стигна до изравняването в 39-ата минута. Тогава Хуан Кинтеро изпълни пряк свободен удар под стената. Вратарят на Япония опита да избие, но кълбото бе преминало голлинията с целия си обем - 1:1.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката японците се активизираха, а за Колумбия в игра се появи звездата Хамес Родригес, който бе на пейката за началото заради разтежение.

Натискът на тима на Акира Нишино даде резултат в 73-ата минута. Кейсуке Хонда центрира от корнер, Оспина не реагира добре, а Юя Осако се извиси и с глава вкара за 2:1 в полза на Япония.

Колумбийците отвърнах с хубав удар на Хамес, но бранител се хвърли с шпагат и успя да избие топката в корнер. До края на срещата гол не падна и Япония започна по най-добрия начин участието си на Мондиала.

Другите два тима в групата са Полша и Сенегал.

Колумбия - Япония 1:2
0:1 Шинджи Кагава (6-дузпа), 1:1 Хуан Кинтеро (39), 1:2 Юя Осако (73)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Дузпа за Япония! Карлос Санчес спря с ръка умишлено топката, която летеше към вратата и реферът посочи бялата точка
3- Червен картон! Санчес получи директен червен картон от словенския рефер!
6- ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ! Шинджи Кагава хладнокръвно бележи от бялата точка и извежда напред своя тим!
15- Инуи стреля силно, но топката премина край левия стълб на Оспина
26- Куадрадо стреля от дистанция, но Юя Осако блокира изстрела
32- Мая Йошида опита изстрел, но топката е избита в корнер
34- Фалкао стреля между двама бранители, но стражът на Япония лови
39- ГОЛ ЗА КОЛУМБИЯ! Хуан Кинтеро изпълни пряк свободен удар под стената. Вратарят на Япония опита да избие, но кълбото бе преминало голлинията с целия си обем - 1:1!
45+1- Край на първото полувреме
______________________________________________
46- Начало на второто полувреме
57- Хубав фалцов удар на Такаши Инуи, но Оспина показа класа и се намеси решително
59- Йошида се извиси при центриране в полето на Колумбия и стреля, но ударът му с глава премина край вратата
73- Хироки Сакай стреля от близко по диагонал, но топката се отби в крак на бранител и излезе в корнер
73- ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ! Кейсуке Хонда центрира от корнера, Оспина не реагира добре, а Юя Осако се извиси и с глава вкара за 2:1 в полза на азиатския тим!
79- Бариос даде отличен пас с пета към Хамес, който стреля от удобна позиция, но бранител на Япония се вхърли в краката му изби в корнер
90- 5 минути продължение
90+5- Край на мача!

КОЛУМБИЯ: 1.Давид Оспина, 17.Йоан Мохика, 23.Давинсон Санчес, 3.Оскар Мурийо, 4.Сантяго Ариас, 20.Хуан Кинтеро (60-10.Хамес Родригес), 6.Карлос Санчес, 16.Джеферсон Лерма, 11.Хуан Куадрадо (31-5.Вилмар Бариос), 9.Радамел Фалкао, 21.Хосе Искиердо (70-7.Карлос Бака)
Резерви: 12.Камило Варгас, 22.Хосе Куадрадо, 13.Йери Мина, 2.Кристиан Сапата, 10.Хамес Родригес, 15.Матеус Урибе, 5.Вилмар Бариос, 8.Aбел Агилар, 7.Карлос Бака, 14.Луис Муриел, 19.Мигел Борха
Селекционер: Хосе Пекерман

ЯПОНИЯ: 1.Eйджи Кавашима, 3.Ген Шоджи, 22.Мая Йошида, 19.Хироки Сакай, 5.Юто Нагатомо, 17.Maкото Хасебе, 7.Гаку Шибасаки (81-16.Хотару Ямагучи), 8.Генки Харагучи, 14.Такаши Инуи, 10.Шинджи Кагава (70-4.Keйсуке Хонда), 15.Юя Осако
Резерви: 12.Масааки Хигашигучи, 23.Косуке Накамура, 6.Ватару Ендо, 2.Наомичи Уеда, 21.Готоку Сакай, 20.Томоаки Макино, 18.Риота Ошима, 16.Хотару Ямагучи, 11.Такаши Усами, 4.Keйсуке Хонда, 13.Йошинори Муто, 9.Шинджи Оказаки
Селекционер: Акира Нишино