ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Колумбия победи Сенегал с минималното 1:0 в последен мач от група „Н“. Единственото попадение реализира Йери Мина в 74-ата минута. След края на груповата газа Колумбия е на първо място с 6 точки, на второ място е Япония с 4. Двата тима продължават към осминафиналите.

На трето място остана Сенегал също с 4 точки, но по-лоши показатели в един от критериите – брой на жълти картони (Япония има 4 жълти картона в трите мача, а Сенегал е с 6). До сравнение на броя на жълтите картони между Япония и Сенегал се стигна, след като всички други показатели бяха равни – точки, голова разлика, отбелязани голове и т.н.

На последно място в групата остана Полша с 3 точки.

На осминафиналите Колумбия очаква завършилия на второ място в група "G" Англия или Белгия.

В 18-ата минута съдията Милорад Мажич даде дузпа за Сенегал, която обаче след намесата на ВАР отмени. В 25-ата минута Фалкао изпадна в засада, а имаше добър шанс да открие резултата. В 31-ата минута една от звездите на Колумбия Хамес Родригес се контузи и бе принудително заменен от Луис Муриел.

През второто полувреме Колумбия имаше предимство в играта, но отбеляза гол едва в 74-ата минута. Тогава Радамел Фалкао засече с глава центриране в наказателното поле и се превърна в герой за страната си.

До края на двубоя Сенегал се опитваше да стигне поне до равенство, което щеше да ги класира напред, но така и не застрашиха сериозно вратата на Колумбия.

КРИТЕРИИ ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА КЛАСИРАНЕТО В ГРУПИТЕ НА МОНДИАЛ 2018
1.Спечелени точки във всичките мачове от групата.
2.Голова разлика във всички мачове от групата.
3.Броят на вкараните голове във всички мачове от групата.

Ако два или повече отбори са с равни показатели по горните три критерия се взимат под внимание следните показатели:
4.Спечелени точки в директните мачове между замесените отбори.
5.Голова разлика в директните мачове между замесените отбори.
6.Повече вкарани голове в директните мачове между замесените отбори.

1 - начало на мача
7 - нападение на Сенегал. Кейта Балде изпълни свободен удар, центрира към наказателното поле, където вратарят на Колумбия Давид Оспина улови топката
13 - шанс за Колумбия. Хуан Кинтеро стреля ниско по терена, като вратарят Хадим Ндиайе се справи и изби топката
18 - ДУЗПА ЗА СЕНЕГАЛ, КОЯТО ОБАЧЕ БЕ ОТМЕНЕНА СЛЕД НАМЕСА НА ВАР! Милорад Мажич посочи бялата точка след падане на Садио Мане в наказателното поле. След преглеждане на повторение обаче Мажич промени решението си
25 - ЗАСАДА на Фалкао, който засече с глава центриране в наказателното поле
31 -  принудителна смяна в Колумбия, на мястото на контузения  Хамес Родригес влиза Луис Муриел
45 -  жълт картон за Йоан Мохика (Колумбия)