ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Колумбия победи Полша с 3:0 във втората си среща от група Н на Мондиала в Русия и изхвърли съперника си от Световното. Цял мач за поляците изигра дефанзивният полузащитник на Лудогорец Яцек Гуралски, който обаче няма с какво да запомни двубоя в Казан.

Двубоят започна нервно и за двата отбора, като здравите сблъсъци накъсаха играта в първите 18 минути. След това двата тима опитаха по няколко атаки, но без сериозен усар към някоя от двете врати, за да се стигне до 40-ата минута, когато защитникът на Колумбия Йери Мина вкара с глава за 1:0.

Колумбия започна по-активно втората част, макар след час игра Левандовски да пропусна добра възможност да изравни резултата. Вместо това Радамел Фалкао сякаш реши всичко в 70-ата минута след попадението на Радамел Фалкао за 2:0. Точка на спора сложи Хуан Куадрадо пет минути по-късно, след като бе изведен от собствената си половина и надбяга отбраната на Полша.

По-рано днес Сенегал и Япония направиха 2:2 и водят в класирането с по 4 точки, а Колумбия е с 3. В последния кръг Сенегал играе с Колумбия, а Япония срещу Полша.

ПОЛША - КОЛУМБИЯ 0:3
0:1 Йери Мина (40'), 0:2 Рафамел Фалкао (70'), 0:3 Хуан Куадрадо (75')

По-важното от срещата по минути:
1' Начало на срещата.
5' Здрави сблъсъци по терена в първите минути. Играта се накъса.
18' Силен удар на Зиелински към вратата на Колумбия, но топката се отби в крак на защитник и излезе в корнер.
25' Контраатака за Колумбия, но Фалкао сбърка в последния пас към Куадрадо.
37'  Куадрадо нахлу в наказателното поле на Полша, след като залъга двама, но стреля в тялото на вратаря!
40'  ГООООЛ за Колумбия! Бранителят Йери Мина се извиси след центриране от фланга и заби топката с глава за 1:0!
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
52' Добра контраатака за Колумбия, Куадрадо върна топката към Фалкао, но той я прати високо над вратата.
53' Пореден пробив на Куадрадо, този път подаде на Хамес , но ударът му бе блокиран.
59'  Много добра възможност за Левандовски, който овладя далечно подаване! Нападателят стреля, но право в корема на пресрещналия го Оспина!
70'  ГОООЛ за Колумбия! Радамел Фалкао получи пад зад гърба на полската отбрана и пусна топката покрай вратаря за 2:0.
75'  ГООООЛ за Колумбия! Хуан Куадрадо получи пас от собствената си половина, надбяха защитата на Полша и вкара за 3:0 с удар по земята.
90+5' Край на мача!

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

ПолшаПОЛША: 1.Войчех Шчесни, 6.Яцек Гуралски , 5.Ян Беднарек , 2.Михал Паздан ( 15.Камил Глик), 20.Лукаш Пишчек, 18.Бартош Бережински ( 14.Лукаш Теодорчик), 19.Пьотр Зиелински, 10.Гжегож Криховяк, 13.Мачей Рибус, 9.Роберт Левандовски, 23.Давид Ковнацки ( 11.Камил Гросицки)
Резерви: 22.Лукаш Фабиански, 12.Бартош Бялковски, 4.Тиаго Ционек, 3.Артур Йедржейчик, 8.Карол Линети, 21.Рафал Курзава, 17.Славомир Пешко, 16.Якуб Блашчиковски, 7.Аркадиуш Милик

Колумбия КОЛУМБИЯ: 1.Давид Оспина, 17.Йоан Мохика, 13.Йери Мина , 23.Давинсон Санчес, 4.Сантяго Ариас, 11.Хуан Куадрадо , 10.Хамес Родригес, 8.Aбел Агилар  ( 15.Матеус Урибе), 5.Уилмар Бариос, 20.Хуан Кинтеро ( 16.Джеферсон Лерма), 9.Радамел Фалкао  ( 7.Карлос Бака)
Резерви: 12.Камило Варгас, 22.Хосе Куадрадо, 18.Фарид Диас, 2.Кристиан Сапата, 3.Оскар Мурийо, 14.Луис Муриел, 21.Хосе Искиердо, 19.Мигел Борха

Стадион: "Казан Арена", Казан
Съдия: Сезар Артуро Рамос (Мексико)