ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Аржентина победи Нигерия с 2:1 в последен двубой от група D на Мондиала в Русия.

Лионел Меси откри резултата на стадиона в Санкт Петербург, Виктор  Моузес изравни от дузпа, след което африканците поискаха още един 11-метров  наказателен удар за игра с ръка на Маркос Рохо. Именно защитникът се превърна в герой минути преди края с победен гол за 2:1.

Аржентина остава на второ място в групата и на 1/8-финалите ще срещне Франция, докато победителят в групата Хърватия играе с Дания.

Срещата на "Санкт Петербург Арена" започна с лек натиск на Аржентина, но "гаучосите" така и не стигаха до удар към вратата. Звездата Лионел Меси пръв имаше тази възможност след пас на Банега и не сбърка в 14-ата минута, откривайки головата си сметка в Русия. Между 27-ата и 32-ата минута Игуаин и Ди Мария повишиха напрежението пред вратата на Нигерия, но отбраната на африканците се справи. Меси се размина с втори гол в 34-ата минута, когато стреля във вратарския ъгъл от пряк свободен, но топката се отби от гредата.

Второто полувреме определено бе слабото от двете за Аржентина, а лошите новини започнаха с дузпа за Нигерия за фаул на Масчерано, реализирана от Виктор Моузес. "Гаучосите" опитаха натиск, но твърде хаотичен, докато съперникът им се прибра и заигра на контраатака. При една от тях африканците имаха претенции за още една дузпа за игра с ръка на Маркос Рохо в 75-ата минута, но реферът Джунейт Чакър прецени след консултация с ВАР, че ударуът не е умишлен.

Гонсало Игуаин направи непростим пропуск пет минути по-късно, за да се стигне до 87-ата минута, когато защитникът Рохо бе забравен от нигерийската отбрана и от воле вкара за крайното 2:1.

НИГЕРИЯ - АРЖЕНТИНА 1:2
0:1 Лионел Меси (14'), 1:1 Виктор Моузес (51' дузпа), 1:2 Маркос Рохо (87')

По-интересното от двубоя:
1' Начало на срещата.
6' Първа опасност в мача! Нигерия доближи наказателното поле на Аржентина, но не стигна до удар.
7' Николас Талиафико получи топката на границата на наказателното поле, но стреля в аут.
10' Меси нахлу в наказателното поле на Нигерия и опита центриране, но пасът му беше пресечен.
13' Масчерано сбърка подаване в собствената си половина и топката попадна у Ихеаначо, но аржентинецът го догони и си върна притежанието й.
14'  ГООООЛ за Аржентина! Лионел Меси получи топката от Банега, напредна отдясно и вкара с десния крак в обратния ъгъл!
27'  Меси изведе Игуаин в идентична позиция, но колегата му се забави и бе пресрещнат от вратаря Узохо.
32'  Анхел ди Мария нахлу в половината на Нигерия и бе препънат отзад от Леон Балогун. Претенции за червен картон от аржентинците, но реферът показва жълт на бранителя на Нигерия.
34'  ГРЕДА за Аржентина! Меси стреля във вратарския ъгъл от пряк свободен удар, но топката срещна левия стълб!
39' Двойно подаване между Меси и Игуаин пред наказателното поле, топката попада у Ди Мария, който сбърка с паса.
41' Ахмед Муса подгони топката по десния фланг, но вратарят на Аржентина излезе и чисти в тъч.
45' Играта е спряна, след като Рохо вдигна високо крак и закачи Ихеаначо в наказателното поле.
45+2' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
49'  ДУЗПА за Нигерия! Хавиер Масчерано задържа Леон Балогун и Чакър наду свирката! Последва консултация с видео рефера, но решението на турчина бе потвърдено.
51'  ГООООЛ за Нигерия! Виктор Моузес бележи хладнокръвно от бялата точка.
52'  Претенции за дузпа и от Аржентина за падане на Анхел ди мария след контакт с Моузес.
69' Аржентина владее повече топката и опитва постепенни атаки, но така и не стига до удар във вратата. Нигерия залага на контраатаки.
72'  Страхотен удар на Уилфрид Ндиди от дистанция след триходова атака пред аржентинската врата.
75'  Контраатака на Нигерия, центриране към Игало и игра с ръка на Маркос Рохо! Джунейт Чакър гледа повторението, но преценява, че няма умисъл в действието на арентинеца.
80'  Игуаин засече центриране отдясно и среля, но високо  над вратата.
83' Одион Игало нахлу в наказателното поле на Аржентина и стреля, но неточно.
84' Пряк свободен удар за Нигерия! Огенекаро Етебо насочи топката към горния ляв ъгъл, но тя се спира от външната страна.
86'  Претенции за дузпа от Аржентина за падане на Меса в наказарелното поле! Чакък дава знак играта да продължи!
87'  ГООООЛ за Аржентина! Централният защитник Маркос Рохо бе оставен непокрит и засече топката от воле за 2:1.
90+1'  Меси получи топката и влиза в наказателното поле, но е догонен и блокиран от нигерийски бранител.
90+4' Край на мача! Арженина продължава на 1/8-финалите!

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

НигерияНИГЕРИЯ: 23.Франсис Узохо, 5.Уилям Троост-Еконг, 22.Кенет Омеруо ( 17.Алекс Иуоби), 6.Леон Балогун , 2.Брайън Идову, 4.Уилфрид Ндиди, 10.Джон Оби Микел , 8.Огенекаро Етебо, 11.Виктор Моузес , 14.Келечи Ихеаначо ( 9.Одион Игало), 7.Ахмед Муса ( 13.Саймън Нванкво)
Резерви: 16.Даниел Акпеи, 1.Икечукву Езенва, 12.Абдулахи Шеху, 20.Чидози Авазием, 3.Елдерсон Ечиежиле, 21.Тайрън Ебуехи, 15.Джоел Оби, 19.Джон Огу, 17.Ожени Онази

АржентинаАРЖЕНТИНА: 12.Франко Армани, 16.Маркос Рохо , 17.Николас Отаменди, 3.Николас Талиафико ( 19.Серхио Агуеро), 14.Хавиер Масчерано , 2.Габриел Меркадо, 7.Евер Банега , 11.Анхел Ди Мария ( 13.Максимилиано Меса), 8.Енцо Перес ( 22.Кристиан Павон), 10.Лионел Меси  , 9.Гонсало Игуаин
Резерви: 23.Уилфредо Кабайеро, 1.Науел Гусман, 8.Маркос Акуня, 6.Федерико Фасио, 4.Кристиан Ансалди, 18.Едуардо Салвио, 20.Джовани Ло Селсо, 5.Лукас Билиа, 21.Пауло Дибала

Стадион: "Санкт Петербург Арена"
Съдия: Джунейт Чакър (Турция)