ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Спечелилият първия си мач Иран затрудни максимално един от фаворитите за титлата Испания и все пак загуби с 0:1 на "Казан Арена" втория си сблъсък от група B. Трудната първа победа за „Ла Фурия“ на световното първенство по футбол в Русия е под №400 в историята на тима и дойде след гол на бразилския нападател с испански паспорт Диего Коста (54), който имаше голяма доза късмет и реализира с коляно третото си попадение от началото на турнира. След тази победа Испания продължи добрата си серия от 22 поредни официални мача без порежение - 15 победи и 7 равенства.

Футболистите на „Ла Фурия“ доминираха през цялото първо полувреме и действията се развиваха предимно пред иранската врата. Бранителите пред Бейранванд бяха изградили обаче истинска стена и не допускаха пролуки за испанските атаки. Едва в 25-ата минута Давид Силва отправи първия точен удар по посока на вратата след изпълнение на пряк свободен удар, но право в ръцете на Бейранванд. Пет минути след това акробатичен удар на Давид Силва от близка дистанция прати топката над вратата. До края на полувремето неточни удари записаха Иско и Давид Силва.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 50-ата минута Бейранванд отрази удар на Бускетс, а при добавката си Лукас Васкес извърши нарушение срещу вратаря. Три минути след това силен шут на Ансирафард прати топката в мрежата на испанската врата, но от външната страна. Секунди по-късно Иниеста изведе Диего Коста (54), който вкара с коляно, след като Резаеян се опита да му избие топката.

В 62-ата минута Езаталохаи вкара гол за Иран след центриране от фаул, но попадението бе отменено заради засада на Сердар Азмун, като съдията използва системата ВАР. Осем минути преди края на редовното време персите имаха страхотен шанс да изравнят, след като Мехди Тареми засече с глава остро центриране отляво, но топката премина на сантиметри над гредата. До края на мача испанците се опитваха да владеят повече топката в своя стил "тики-така", а персите имаха малко възможности за центрирания и изравнителен гол.

След първия си успех в групата Испания е с 4 точки, а в последния трети кръг играе срещу отпадналия вече тим на Мароко. Иран остава трети с 3 точки, като в заключителния си мач среща европейския шампион Португалия, който има 4 точки в актива си.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Иран - Испания 0:1
0:1 Диего Коста (54)

Съставите
Иран: 1.Алиреза Бейраванд, 19.Маджид Хосейни, 8.Мортеза Пуралиганджи, 23.Рамин Резаеян, 3.Ехсан Хаджи Сафи (685.Милад Мохамади), 11.Вахид Амири (8614.Саман Годос), 9.Омид Ебраими , 6.Саид Езатолахи, 20.Сердар Азмун, 17.Мехди Тареми, 10.Карим Ансарифард (7518.Алиреза Джаханбахш)
Резерви: 22.Амир Абедзаде, 12.Рашид Мезахери, 15.Педжман Монтазери, 5.Милад Мохамади, 4.Рузбех Чешми, 13.Мохамад Реза Ханзаде, 2.Мехди Тораби, 18.Алиреза Джаханбахш, 14.Саман Годос, 7.Масуд Шоджаеи, 21.Ашкан Дежага, 16.Реза Гооченайхад
Селекционер: Карлош Кейрош (Португалия)

Испания: 1.Давид де Хеа, 18.Жорди Алба, 15.Серхио Рамос, 3.Жерар Пике, 2.Даниел Карвахал, 22.Иско, 21.Давид Силва, 5.Серхио Бускетс, 6.Андрес Иниеста (718.Коке), 11.Лукас Васкес (7920.Марко Асенсио), 19.Диего Коста (899.Родриго Морено)
Резерви: 13.Кепа Арисабалага, 23.Пепе Рейна, 16.Начо Монреал, 14.Сесар Аспиликуета, 4.Начо Фернандес, 12.Алваро Одриосола, 10.Тиаго Алкантара, 8.Коке, 20.Марко Асенсио, 7.Саул Нигес, 9.Родриго Морено, 17.Яго Аспас
Селекционер: Фернандо Йеро

Казан, стадион "Казан Арена"
Съдия: Андрес Куня (Уругвай)

Най-важното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
5 - Испанците очаквано имат пълно превъзходство по отношение владението на топката.
7 - Центриране в наказателното поле на "Ла Фурия" и Жера Пике изчиства топката.
10 - Давид Силва центрира от пряк свободен удар и всички испанци се разминават с кълбото.
13 - Испанската обсада продължава, а иранците чистят топката напред при всяко центриране.
14 - Слаб удар на Карим Ансарифард в аут.
16 - Тареми нахлу опасно отдясно на наказателното поле, но центрира неточно.
17 - Амири избива топката от краката на Диего Коста в наказателното поле.
19 - Удар на Давид Силва от далеч е блокиран.
22 - Шут на Рамос от фаул, топката рикошира в стената и попада в ръцете на вратаря.
25 - Давид Силва отправя първия точен удар за испанците от пряк свободен удар, но Бейранванд хвана топката.
30 - Акробатичен удар на Давид Силва от близка дистанция праща топката над вратата.
31 - Неточен далечен шут на Иско в аут.
37 - Диего Коста избива топката с глава след центриране от корнер за Иран.
40 - Диего Коста настъпи иранския вратар, който бе хванал топката, но няма картон.
42 - Шут на Давид Силва отново е блокиран.
45+2 - Бърза атака на Испания и удар на Давид Силва, но след рикошет топката излиза в корнер.
45+3 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Много добра възможност за испанците, но Жерар Пике не успя да отправи удар от близка дистанция.
50 - Бейранванд отрази удар на Бускетс, а при добавката си Лукас Васкес извърши нарушение срещу вратаря.
53 - Силен удар на Ансирафард праща топката в мрежата, но от външната страна.
54 - ГОООЛ за Испания! Иниеста изведе Диего Коста, а Резаеян се опита да избие топката, но тя се удари в коляното на бразилския нападател с испански паспорт и влезе във вратата за 0:1.
62 - Езаталохаи вкара гол за Иран след центриране от фаул, но попадението бе отменено заради засада на Сердар Азмун, като съдията използва системата ВАР.
68 - Сафи се контузи и е заменен принудително от Мохамади.
77 - Коке шутира от пряк свободен удар в стената.
82 - Центриране на Вахид Амири в наказателното поле на Испания и Мехди Тареми засече топката с глава, пращайки я на сантиметри над напречната греда.