ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Иран победи Мароко с 1:0 в двубой от група "Б" на Световното първенство по футбол в Русия.

Двата тима си поделиха надмощието през първата част, като Мароко стартира силно и в 19-ата минута пропусна 100% положение при разбъркване в наказателното поле на Иран. Персите отвърнаха подобаващо и поизравниха играта, за да натиснат в края на полувремето и Сердар Азмун да пропусне най-чистото положение в полувремето, оставайки сам срещу вратаря на съперника.

През втората част опасностите пред двамата вратари бяха далеч по-малко, като двата тима заложиха  на битка в центъра на терена. Играта пък допълнително се накъса заради няколко смени заради контузени състезатели четвърт час преди края. До края на двубоя Мароко беше малко по-активният тим, но така и не създаде сериозни голови положения, за да промени нулевото равенство.

Нервите в края взеха връх и в продължението двата тима едва не стигнаха до бой заради фаул, но реферът Джунейт Чакър се намеси авторитетно и охлади страстите. Минута преди края автогол на Азиз Буадуз донесе победата на Иран.

Другите два отбора в групата са Испания и Португалия и те излизат един срещу друг в 21:00 часа тази вечер в Сочи.

МАРОКО - ИРАН 0:1
0:1 Азиз Буадуз (90+5 автогол)

По-важното от мача по минути:
1. Начало на срещата!
4' Амрабат центрира към Юнес Беланда, последва удар с глава, но на сантиметри от гредата.
19'  Страхотно разбъркване пред вратата на Иран! Последваха няколко удара, но всички те бяха блокирани от защитниците и вратаря!!!
43'  Сердар Азмун нахлу през центъра и остана сам срещу вратаря на Мароко, но стреля в краката му!
45' Край на първата част.
46' Начало на второто полувреме.
80'  Хаким Зиеш стреля опасно към вратата на Иран, но Алиреза Бейраванд се разтегна и отби топката в корнер.
90+5'  ГОООООЛ за Иран!!! Азиз Буадуз си вкарва автогол в опита си да изчисти топката при центриране пред наказателното поле!
90+6' Край на мача!

МарокоМАРОКО: 12.Мунир Ел Кажуи, 5.Мехди Бенатия, 6.Ромен Саис, 2.Ашраф Хакими, 14.Мбарк Бусуфа, 10.Юнес Беланда, 18.Амин Арит ( 4.Мануел да Коща), 8.Карим Ел Ахмади , 7.Хаким Зиеш, 16.Норден Амрабат  ( 21.Софян Амрабат), 9.Аюб Ел Кааби ( 20.Азиз Буадуз )
Резерви: 1.Ясин Буну, 22.Ахмед Таняути, 3.Хамза Мендил, 17.Набил Дирар, , 15.Юсеф Аит-Бенасер, 23.Мехди Карсела, 11.Файсал Фаджр, 19.Юсеф Ел Несири, 20.Азиз Буадуз, 13.Халид Бутаиб

ИранИРАН: 1.Алиреза Бейраванд, 4.Рузбех Чешми, 8.Мортеза Пуралиганджи, 23.Рамин Резаеян, 3.Ехсан Хаджи Сафи, 9.Омид Ебраими  ( 15.Педжман Монтазери), 11.Вахид Амири, 10.Карим Ансари Фард , 7.Масуд Шоджаеи ( 17.Мехди Тареми), 18.Алиреза Джаханбахш  ( 14.Саман Годос), 20.Сердар Азмун
Резерви: 22.Амир Абедзаде, 12.Рашид Мазахери, 19.Маджид Хосейни, 13.Мохамад Реза Ханзаде, 5.Милад Мохамади, 6.Саид Езатолахи, 2.Мехди Тораби, 16.Реза Гучанеджад, 21.Ашкан Дежага

Стадион: "Санкт Петербург", Санкт Петербург - 67000
Съдия: Джунейт Чакър (Турция)