ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Швеция победи с минималното 1:0 Южна Корея в мач от група „F“. Единственото попадение отбеляза Андреас Гранквист от дузпа в 65-ата минута. Решението за отсъдения наказателен удар дойде след намесата на видеотехнологиите (ВАР).

След изиграване на първите мачове Мексико и Швеция са с по 3 точки, а Германия и Южна Корея са с по една загуба. Следващите двубои са на 23 юни, когато Южна Корея играе с Мексико, а Германия мери сили с Швеция.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Двубоят между шведи и корейци бе изключително скучен и с едва няколко положения. В 20-ата минута Маркус Берг пропусна добро положение, като вратарят на Корея спаси удара му с крак. 28-ата минута корейският селекционер извърши принудителна смяна заради контузия на Джоо Хо Парк.

В 52-ата минута бе единственото по-опасно положение за азиатците. Джа-Чеол стреля с глава, но в аут. В 56-ата минута Ола Тойвонен стреля опасно с глава, но стражът изби. В 63-ата минута Клаесон бе съборен в наказателното поле на Южна Корея. Съдията потърси помощ от видеотехнологиите и даде дузпа за Швеция. Андреас Гранквист застана зад топката и отбеляза за 1:0.

Последваха смени и в двата отбора и почти никакви положения.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
12 -  жълт картон за Шин-Ук Ким (Корея) за грубо влизане в краката на противников футболист
20 - ПРОПУСК за Швеция. Маркус Берг бе изведен сам срещу вратаря на Корея, който обаче с коляно отрази удара му
28 -  принудителна смяна в състава на Корея, на мястото на Джоо Хо Парк влиза Ким Минвоо
43 - пас на Берг успоредно в наказателното поле, никой не успява да засече
45+2 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
52 - ПОЛОЖЕНИЕ за Корея, Джа-Чеол Коо стреля с глава, но праща топката покрай вратата
55 -  жълт картон за Хван (Корея)
61 -  жълт картон за Клаесон (Швеция)
63 - СПОРНА СИТУАЦИЯ в мача, Клаесон е съборен в наказателното поле. Съдията показва, че има нужда от помощ и след преценка на ВАР отсъди ДУЗПА за Швеция

1:0 Андреас Гранквист (65-дузпа)

ШВЕЦИЯ: 1.Робин Олсен, 2.Микаел Лустиг, 18.Понтус Янсон, 4.Андреас Гранквист , 6.Лудвиг Аугустинсон, 17.Виктор Клаесон , 7.Себастиан Ларсон (81  13.Густав Свенсон), 8.Албин Екдал (71  15.Оскар Хилемарк), 10.Емил Форсберг, 20.Ола Тойвонен (77  22.Исаак Телин), 9.Маркус Берг
Резерви: 12.Карл-Йохан Йонсон (вратар), 23.Кристофер Нортфелд (вратар), 13.Густав Свенсон, 5.Мартин Олсон, 11.Джон Гуидети, 14.Филип Хеландер, 15.Оскар Хилемарк, 16.Емил Крафт, 19.Маркус Роден, 21.Джими Дурмаз, 22.Исаак Телин
Селекционер: Яне Андерсон

Южна Корея: 23.Хьон-Ву Йо, 6.Джоо-Хо Парк (28  12.Ким Минвоо), 20.Хюн-Соо Ян, 19.Йон-Гвон Ким, 2.Йон Ли, 16.Сун-Йон Ки, 17.Джа-Сун Ли, 13.Джа-Чеол Коо (73  10.Лий Сеунгво), 7.Хьон-Мин Сон, 11.Хий-Чан Хван , 9.Шин-Ук Ким  (72  15.Жунг Вооюнг)
Резерви: 1.Ким Сеунгу (вратар), 21.Ким Джинхейон (вратар), 3.Жунг Сейнгюнг, 4.Ох Бансук, 5.Юн Йонгсун, 8.Жу Сейонг, 10.Лий Сеунгво, 12.Ким Минвоо, 14.Хонг Чул, 15.Жунг Вооюнг, 18.Моон Сеонмин, 22.Го Йохан
Селекционер: Шин Тае Йон

Стадион: "Нижни Новгород"
Съдия: Хоел Агилар (Салвадор)
Помощници: Зумба (Салвадор), Хуан Карлос Мора (Коста Рика)
Четвърти съдия: Норберт Хауата (Хаити)