ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Уругвай триумфира по драматичен начин във втората среща от Мондиал 2018. "Урусите" спечелиха с 1:0 срещата срещу Египет, играна на "Екатеринбург Арена" в Екатеринбург.
Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Звездата на "фараоните" Мохамед Салах пък не записа и минута в срещата.

Двубоят започна по-добре за Уругвай. В 8-ата минута Едисон Кавани стреля от 20 метра, но стражът Ел Шенауи се намеси без особени проблеми.

В 23-ата минута бе първото по-опасно положение, а то отново бе дело на Кавани. Топката бе избита от защитник след изстрел на нападателя на ПСЖ.

Минута по-късно дойде и най-опасното положение през първата част. Луис Суарес бе намерен сам на задната греда, но нападателят на Барселона стреля в аут.

Началото на второто полувреме започна с нов пропуск на Луис Суарес, който бе изведен от Кавани, но стреля право и в обсега Ел Шенауи.

В 73-ата минута Кавани отново изведе Суарес, а нападателят направи поредния си пропуск в двубоя, излязъл очи в очи с Ел Шенауи.

В 83-ата минута Кавани изстреля истинска бомба, но вратарят на Египет отново се справи добре и изби в корнер.

Кавани бе близо до гола и в 88-ата минута, когато нацели греда от свободен удар.

Така се стигна до 90-ата минута, в която Уругвай излезе напред в резултата чрез Хосе Хименес. Той бе намерен от Карлос Санчес след свободен удар.

След успеха Уругвай излиза на второ място във временното класиране на Група "А" от Мондиала. Там първи са руснаците, които вчера спечелиха с 5:0 срещу Саудитска Арабия.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Египет - Уругвай 0:1
0:1 Хосе Хименес (90)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
8 - Едисон Кавани стреля от 20 метра, но Мохамед Ел Шенауи се намеси без особени проблеми.
12 - Опасна атака на Египет, в която Трезеге завърши със слаб изстрел в ръцете на Фернандо Муслера.
23 -  Много опасен удар на Кавани бе избит от защитник в корнер.
24 -  Какъв пропуск на Луис Суарес! Нападателят на Барселона не успя да отбележи от близка дистанция.
45 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на втората част.
47 -  Кавани изведе Луис Суарес по прекрасен начин, но нападателят стреля право в Ел Шенауи.
67 - Хосе Мария Хименес (Уругвай) изпрати обещаваща извеждаща топка, но защитата на Египет внимаваше и пресече подаването.
73 -  Кавани изведе отново Луис Суарес, който изпусна очи в очи с Мохамед Ел Шенауи.
79 - Кахраба пусна подаване към наказателното поле от фланга, но не успя да намери свой съотборник.
81 - Мохамед Елнени опита да прехвърли Муслера, но топката бе твърде висока и излезе в аут.
83 -  Едисон Кавани изстреля истинска бомба, но Ел Шенауи се намеси брилянтно и изби в корнер.
88 - Кавани отново бе близо до гола, след като изстреля бомбен шут, намерил страничната греда на Египет.
90 - ГОООЛ! Хосе Хименес открива резултата!
90+5 - Край на мача! Уругвай грабва трите точки.

Стартови състави:
ЕгипетЕгипет: Мохамед Ел Шенауи, Ахмед Фатхи, Али Габр, Ахмед Хегази, Мохамед Шафи, Мохамед Елнени, Тарек Хамед (50Сам Мурси), Амр Уарда (82Рамадан Собхи), Абдала Саид, Трезеге, Маруан Мосен (63Кахраба)
Треньор: Екор Купер

УругвайУругвай: Фернандо Муслера, Гилермо Варела, Хосе Хименес, Диего Годин, Мартин Касерес, Родриго Бенкатур, Матиас Весино, Нахитан Нандес (58Карлос Санчес), Жоргиан Де Араскаета (59Кристиан Родригес), Едисон Кавани, Луис Суарес
Треньор: Оскар Табарес

Стадион: "Екатеринбург Арена", Екатеринбург - 33,061
Съдия:  Бьорн Кайперс (Холандия)