ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Един от скритите фаворити на Световното - Белгия, разби дебютанта и аутсайдер Панама с класиката 3:0 в първия им мач от група “G” на стадион "Олимпийски" в Сочи. Дрис Мертенс (47) и Ромелу Лукаку (69, 75) вкараха головете за „червените дяволи“, които нямат загуба под ръководството на испанеца Роберто Мартинес от 20 официални срещи – 15 победи и 5 равенства. Другите два тима от тази група са Тунис и Англия.

"Червените дяволи" категорично доминираха през първата част, но така и не намериха верния път към вратата на "каналджиите", които отправиха един неточен удар, дело на Армандо Куупър. Вратарят на панамците Хайме Пенедо на няколко пъти блесна, спасявайки удари на Караско и Еден Азар.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

В началото на второто полувреме Дрис Мертенс (47) реализира красив гол и даде преднина на белгийците. Той първо се опита да центрира топката, но Роман Торес изчисти с глава. Топката стигна пак до Мертенс, който с воле я прати във вратата на Пенедо за 1:0. Пет минути по-късно Де Бройне шутира в аут от фаул, а след още две минути Мурийо бе изпуснат от белгийските защитници и можеше да изравни, но Тибо Куртоа спаси и изби топката в корнер.

Белгийците затвърдиха превъзходството си с гол на Ромелу Лукаку (69), който засече центриране на Кевин де Бройне и се разписа с с глава за 2:0. Атаката бе започната от Еден Азар, който направи хубав пробив в наказателното поле на "каналджиите" и върна топката към Де Бройне. Разликата стана класическа след светкавична контраатака на "червените дяволи" и нов гол на Ромелу Лукаку (75) след асистенция на Еден Азар.

До края на мача белгийците не допуснаха изненади, а единственият шанс за панамците бе пряк свободен удар в 89-ата минута, при който Фидел Ескобар шутира право в ръцете на Тибо Куртоа.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Белгия - Панама 3:0
1:0 Дрис Мертенс (47), 2:0 Ромелу Лукаку (69), 3:0 Ромелу Лукаку (75)

Съставите:
Белгия: 1.Тибо Куртоа, 6.Аксел Витсел (9022.Насер Шадли), 5.Ян Вертонген , 2.Тоби Алдервейрелд, 20.Дедрик Боята, 15.Тома Мюние , 10.Еден Азар (8316.Торган Азар), 11.Аник Ферейра-Караско (7419.Муса Дембеле), 7.Кевин де Бройне , 9.Ромелу Лукаку , 14.Дрис Мертенс
Резерви: 13.Коен Кастеелс, 12.Симон Миньоле, 23.Леандер Дендонкер, 4.Венсан Компани, 19.Муса Дембеле, 8.Маруан Фелайни, 17.Юри Тилеманс, 20.Аднан Янузай, 16.Торган Азар, 22.Насер Шадли, 21.Миши Батшуай
Селекционер: Роберто Мартинес (Испания)

Панама: 1.Хайме Пенедо, 15.Ерик Дейвис , 4.Фидел Ескобар, 5.Роман Торес, 2.Михаел Мурийо , 20.Анибал Годой , 11.Армандо Куупър , 6.Габриел Гомес, 8.Едгар Барсенас (639.Габриел Торес), 21.Хосе Луис Родригес (6310.Исмаел Диас), 7.Блас Перес (7418.Луис Техада)
Резерви: 22.Алекс Родригес, 13.Хосе Калдерон, 17.Луис Овайе, 23.Фелипе Балой, 13.Адолфо Машадо, 19.Рикардо Авила, 3.Харолд Къмингс, 14.Валентин Пиментел, 16.Абдиел Аройо, 18.Луис Техада, 10.Исмаел Диас, 9.Габриел Торес
Селекционер: Ернан Гомес (Колумбия)

Сочи, ст."Олимпийски"
Съдия:
Джани Сиказве (Замбия)

Срещата по минути:
1- Начало на мача.
3 - Центриране в наказателното поле на Белгия без сериозни последствия.
6 - Еден Азар изведе Караско, който шутира, а Пенедо спаси удара.
7 - Мертенс отправи хубав удар, но Пенедо плонжира и пак се намеси добре.
11 - Еден Азар шутира отблизо покрай вратата.
19 - Дрис Мертенс отправи удар и топката мина покрай лявата греда.
21 - Де Бройне опита подаване към Лукаку, а Роман Торес изчисти топката в корнер.
26 - Неточен удар на Еден Азар и топката излезе в аут.
29 - Де Бройне шутира от фаул и след рикошет в стената топката отиде в корнер.
37 - Пенедо спасява след нов удар на Еден Азар.
42 - Неточен удар отдалеч на Армандо Куупър от Панама.
45+2 - Край на първата част!
.................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - ГОООЛ за Белгия! Дрис Мертенс центрира, но Роман Торес се опита да пресече центрирането. Топката пак стигна до Мертенс, който с воле реализира страхотен гол за 1:0.
52 - Де Бройне шутира опасно от пряк свободен удар и топката премина на сантиметри покрай вратата.
54 - Страхотна възможност за Панама, след като защитниците на Белгия изпуснаха Мурийо, чийто удар бе отразен от Куртоа.
58 - Далечен и неточен удар на Барсенас панамците.
65 - Де Бройне шутира от фаул право в стената.
69 - ГОООЛ за Белгия! Еден Азар проби в наказателното поле на "каналджиите", след което върна топката към Кевин Де Бойне, който центрира, а Ромелу Лукако се разписа с глава за 2:0.
75 - ГОOОЛ за Белгия! При светкавична контраатака на "червените дяволи" Еден Азар изведе Ромелу Лукаку, който сам срещу Пенедо не сгреши и с втория си гол в мача направи резултата 3:0.
82 - Еден Азар отново шутира в стената от фаул и след това брат му Торган влиза в игра на мястото на Дрис Мертенс.
89 - Фидел Ескобар шутира от пряк свободен удар право в ръцете на Тибо Куртоа.
90+4 - Край на мача! Белгия стартира на Световното с класическа победа.