ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Хърватия разби Аржентина с 3:0 в груповата фаза на световното първенство в Русия. Световните медии разкъсват Меси и компания, а БЛИЦ вече ви информира къде в историята на Аржентина се настани тежката загуба.

Хърватия обаче постигна втората най-изразителна победа на голям шампионат, откакто за първи път участва като самостоятелна страна – на европейското първенство през 1996 година.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Най-големият цифров резултат, който „ватрените“ постигат до момента, е 4:0 срещу Камерун в групите на миналото световно първенство през 2014 година. Победата с 3:0 срещу Аржентина се нарежда на второ място заедно с успеха със същия резултат – 3:0, срещу Германия на четвъртфинала на Евро 1996.

Иначе като престиж мнозина определят вчерашния успех като най-великия в историята на Хърватия. Всъщност, престижните победи на хърватите на големи първенства са:

3:0 срещу Дания, групи на Евро 96 (тогава Дания е действащ европейски шампион от 1992 година)
3:0 срещу Германия, четвъртфинал на Мондиал`98
2:1 срещу Холандия, мач за 3/4 място на Мондиал`98
2:1 срещу Германия, групи на Евро 2008
2:1 срещу Испания, групи на Евро 2016
3:0 срещу Аржентина, групи на Мондиал 2018

Именно двете победи с по 3:0 – срещу Германия на четвъртфинала през 98-ма и сега срещу Аржентина, вероятно водят спор за най-великата хърватска победа на голямо първенство.

Хърватия е на 5-то световно първенство (от 1998 година до момента изпусна единствено Мондиала през 2010 година) и до моменат има 18 мача – баланс 9 победи, 2 равенства и 7 загуби. Тимът спечели бронзовите медали именно през 1998 година. На еврофинали Хърватия също има пет участия – от 1996 година насам, като пропусна единствено първенството през 2000 година.