ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Англия разкъса дебютанта на Мондиал 2018 - Панама. "Трите лъва" спечелиха срещата с 6:1, а това бе най-голямата им победа на Мондиал. Хари Кейн пък се отчете с хеттрик за успеха и чрез него поведе на Ромелу Лукаку и Кристиано Роналдо в битката за голмайсторския приз. За панамците пък исторически първи гол отбеляза Фелипе Балой.
Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна с очакван натиск на Англия, която не закъсня и с откриването на резултата. Още в 8-ата минута Джон Стоунс реализира, след като бе оставен непокрит след изпълнение на корнер - 1:0.

В 16-ата минута Едгар Берсанес отправи хубав шут към вратата на Пикфорд, но той мина встрани.

Англия получи право да изпълни дузпа в 22-ата минута, когато Фидел Ескобар задържа Джеси Лингард в наказателното поле. Хари Кейн пък бе безпощаден от бялата точка - 2:0.

В 36-ата минута Джеси Лингард отбеляза прекрасно попадение от далечна дистанция, правейки резултата 3:0.

В 40-ата минута Джон Стоунс реализира нов гол. Защитникът на Манчестър Сити завърши прекрасно заучено положение от "Трите лъва" - 4:0.

Така се стигна до 45-ата минута, в която Англия получи право да изпълни нова дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Стоунс, а Хари Кейн отново бе безпощаден от бялата точка - 5:0.

Втората част започна отново с натиск на Англия и резултатът не закъсня, тъй като в 63-ата минута Хари Кейн успя да реализира хеттрик, макар и малко случайно. Лофтъс-Чийк стреля от границата на наказателното поле, а топката рикошира в крака на Кейн, правейки резултата 6:0.

В 78-ата минута Панама стигна до почетно и историческо първо попадение на Мондиал. Голмайстор бе Фелипе Балой, който засече страхотно центриране от свободен удар - 6:1.

До края "Трите лъва" имаха още няколко положения, но не успяха да отбележат повече голове.

Така след този успех Англия и Белгия делят първото място в Група "G" на Мондиала с по шест точки, следвани от Тунис и Панама, които пък са с нулев актив. В последния кръг от груповата фаза Англия и Белгия се срещат в директен сблъсък за първото място.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Англия - Панама 6:1

1:0 Джон Стоунс (8), 2:0 Хари Кейн (22), 3:0 Джеси Лингард (36), 4:0 Джон Стоунс (40), 5:0 Хари Кейн (45), 6:0 Хари Кейн (63), 6:1 Фелипе Балой (78)

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
8 - ГОООЛ! Англия повежда в резултата. Джон Стоунс бе оставен непокрит в наказателното поле след изпълнение на корнер и защитникът на Манчестър Сити не сгреши - 1:0. Киърън Трипиър подаде за гола.
10 - Жълт картон за Армандо Купър от Панама. Полузащитникът ще пропусне следващия мач от Мондиала заради натрупани картони.
16 - Едгар Берсанес отправи хубав шут, но той премина покрай лявата греда на Джордан Пикфорд.
22 - ГОООЛ! Хари Кейн бележи от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Фидел Ескобар, който задържа Джеси Лингард в наказателното поле.
36 - ГОООЛ! Класика за Англия! Голмайстор е Джеси Лингард. Халфът на Манчестър Юнайтед вкара красиво попадение от далечна дистанция.
40 - ГОООЛ! Англия не спира да бележи. Джон Стоунс отново отбеляза. Защитникът на Манчестър Сити завърши брилянтно заучено статично положение на "Трите лъва".
45 - ГОООЛ! Хари Кейн отбеляза от дузпа. Това е четвърто попадение за нападателя на Мондиана, като той се изравнява на върха с Кристиано Роналдо и Ромелу Лукаку. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Стоунс.
45+2 - Край на първото полувреме.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
63 - ГОООЛ! Шести гол за Англия. Хари Кейн реализира хеттрик, след като удар на Лофтъс-Чийк рикошира в неговия крак и влетя в мрежата на Пенедо.
66 - Страхотна възможност се откри пред Михаел Мурийо, но ударът му бе блокиран от защитник на Англия.
72 - Жълт картон за Михаел Мурийо от Панама. Това е втори картон от началото на турнира за него, което означава, че той ще пропусне последния сблъсък на Панама на Мондиала.
76 - Страхотна възможност се откри пред Роман Торес, който бе оставен непокрит на задна греда след изпълнение на корнер, защитникът обаче стреля в аут.
78 - ГОООЛ! Панама бележи своя първи гол на Мондиал! Голмайстор е Фелипе Балой, който засече страхотно центриране от свободен удар.
90 - Край на срещата! Англия печели с 6:1!

Англия: 1.Джордан Пикфорд, 5.Джон Стоунс, 18.Ашли Йънг, 6.Хари Магуайър, 2.Кайл Уокър, 12.Киърън Трипиър (703.Дани Роуз), 8.Джордан Хендерсън, 21.Рубен Лофтъс-Чийк, 7.Джеси Лингард (6317.Фабиан Делф), 9.Хари Кейн (6311.Джейми Варди), 10.Рахийм Стърлинг
Резерви: 23.Ник Поуп, 13.Джак Бътланд, 17.Фабиан Делф, 3.Дани Роуз, 16.Фил Джоунс, 5.Гари Кейхил, 22.Трент Александър-Арнолд, 20.Деле Али, 4.Ерик Дайър, 19.Маркъс Рашфорд, 14.Дани Уелбек, 11.Джейми Варди
Старши треньор: Гарет Саутгейт

Панама: 1.Хайме Пенедо, 15.Ерик Дейвис, 4.Фидел Ескобар, 5.Роман Торес, 20.Анибал Годой (6219.Рикардо Авила), 2.Михаел Мурийо, 6.Габриел Гомес (6923.Фелипе Балой), 11.Армандо Куупър, 8.Едгар Барсенас (6916.Абдиел Аройо), 21.Хосе Луис Родригес, 7.Блас Перес
Резерви: 22.Алекс Родригес, 13.Хосе Калдерон, 17.Луис Овайе, 23.Фелипе Балой, 19.Рикардо Авила, 13.Адолфо Машадо, 3.Харолд Къмингс, 14.Валентин Пиентел, 16.Абдиел Аройо, 9.Габриел Торес, 10.Исмаел Диас, 18.Луис Техада
Старши треньор: Ернан Гомес

Стадион: Нижни Новгород