Истанбул Башакшехир и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в първи мач от група „С“ на Лига Европа. В другия мач от групата португалският Брага победи като гост немския Хофенхайм с 2:1. Така португалците поведоха в групата с три точки, Лудогорец и Истанбул Башакшехир имат по една, а Хофенхайм е с нула. Следващата среща на българския първенец е на 28 септември срещу немския Хофенхайм в Разград.

Лудогорец игра стабилно срещу големите звезди на съперника – Адебайор, Гаел Клиши, Емре Белозоглу, Мевлют Ердинч, Гьокхан Инлер, Елджеро Елиа и други. Дори българският тим може да съжалява, че пропусна да си тръгне с трите точки заради големия пропуск на Жоао Пауло в 49-ата минута.

Равенството на Лудогорец прекъсна 34-годишна черна серия. За последно български отбор НЕ ЗАГУБИ в Турция през 1983 година. Тогава Спартак Варна прави реми срещу Мерсин. От тогава в шест поредни гостувания българските тимове винаги губят от съседите ни.

За днешния мач в Истанбул Димитър Димитров избра схема, в която на мястото на наказания Марселиньо игра Абел Анисе. Той трябваше да помага на повелия атаката на Лудогорец Жоао Пауло. Зад Анисе действаха Светослав Дяков и Горалски. А по крилата в атака на Жоао Пауло помагаха Вандерсон и Джоди Лукоки.

Първото полувреме започна с натиск на домакините, но само в първите десетина минути-. В тях гостите изглеждаха леко притеснени, но след това мачът придоби с ъвсем друг облик. Българският отбор имаше по-опасните атаки и повечето удари към вратата на турския национал Волкан Бабаджан. В 13-ата минута Жоао Пауло отправи страхотен удар, но топката мина на сантиметри над орната греда на вратата на Истанбул Башакшехир. В следващата минута Вандерсон проби през центъра на терена, мина като на шега през няколко играчи на противника и стреля, но в ръцете на Бабаджан. В 22-ата минута Жоао Пауло отново бе в центъра на събитията, стреля с глава, но стражът трудно изби. Последва нов опасен удар на Джоди Лукоки. През първата част един от най-активните в състава на домакините бе лявото крило Елджеро Елиа. Сисиньо на няколко пъти се затрудни срещу противника, но се справи. А голямата звезда на Истанбул Емануел Адебайор бе напълно опазен от защитата на българския тим. Не случайно в 65-ата минута треньорът на домакините Авджъ извади Адебайор и пусна Мевлют Ердинч.

В началото на второто полувреме Жоао Пауло направи пропуска на мача. В 49-ата минута той бе изведен сам срещу вратаря на Истанбул Башакшехир, но вместо да намери очертанията на вратата, стреля високо в аут. Въпреки пропуска бразилецът се понрави с действията си и бе доста активен в предни позиции. Малко след това бе сменен от Клаудиу Кешеру. Димитър Димитров направи и още една смяна, извади Горалски, а на негово място влезе Лукас Саша. Лудогорец продължи да играе много компактно, въобще не позволи домакините да организират кой знае какви атаки или да стрелят опасно срещу Броун. През втората част ветеранът Емре диктуваше играта на съотборниците си, а Авджъ пусна в игра свежите Керим Фрай и Наполеони. В последните минути домакините опитаха да понатиснат и да затворят гостите около наказателното им поле, но не не получи.