Шампионът и лидер във временното класиране на Първа лига Лудогорец загря за старта на пролетния дял от шампионата с класическа победа. В последната си контрола преди подновяването на първенството разградчани победиха с 3:0 Локомотив (Горна Оряховица).
Клаудио Кешерю откри в 45-ата минута, а в 54-ата Марселиньо удвои. В 84-ата минута Козмин Моци оформи крайния резултат.

Тимът на Антони Здравков бе класи над своя съперник, но успя да вкара чак в края на първото полувреме. Преди попадение Лукоки и Вандерсон се отчетоха с пропуски.

В 45-ата минута Вандерсон получи дълъг пас и свали към Кешерю. Румънският голаджия забоде кълбото в мрежата - 1:0.

През второто полувреме статуквото се запази. Лудогорец атакуваше, а гостите се бранеха с всички сили и Пламен Илиев нямаше никаква работа.

В 54-ата минута Марселиньо оплете топката в мрежата със силен удар в близкия ъгъл - 2:0, а след попадението на няколко пъти Локомотив се измъкна от инкасиране на нов гол.

Все пак в края на срещата Моци, който преди това пропусна на два пъти, се разписа. Той стреля хубаво от въздуха и не остави шансове на стража на втородивизионния тим.