Лудогорец победи Славия с 4:1 и отново излезе на първо място в класирането в Първа лига. Шампионите имат 51 точки, втори остава ЦСКА с 50, трети е Левски с 39, който от 17:30 часа приема Ботев Пловдив.

Два гола за Лудогорец реализира Клаудиу Кешерю, а по един добавиха Абел Анисе и Вандерсон. Стефан Велев изравни за Славия за 1:1 в 34-ата минута. Четири попадения паднаха в рамките на 14 минути през първото полувреме.

Двубоят започна много силно за Лудогорец и още до десетата минута топката намери два пъти гредите зад вратаря на Славия. В 20-ата секунда Вандерсон нацели гредата, а в 10-ата минута същото направи и Кешерю. В 16-ата минута обаче Димитър Димитров бе принуден да извърши смяна заради контузия на Лукас Саша. На негово място влезе Игор Пластун.

В 23-ата минута Кешерю вкара много хубав гол за 1:0, след като засече топката от въздуха с воле след подаване на Сисиньо. В 34-ата минута Славия изравни след попадение на Стефан Велев. Той напредна през центъра в половината на Лудогорец, стреля и след рикошет в тялото на Терзиев топката се озова във вратата на Броун за 1:1. Не бе изтекла и минута и Лудогорец отново поведе. Този път Кампаняро стреля отдалеч, вратарят на Славия Стергиакис изби топката, но притичалият Кешерю без проблем реализира за 2:1.

До края на полувремето разградчани имаха време за още едно попадение. В 37-ата минута Абел Анисе се разписа след уникална асистенция на Кешерю. Румънецът скочи и във въздуха с пета изведе Анисе, който пое топката без да й позволи да падне на земята и с глава отбеляза за 3:1.

Второто полувреме започна с нов гол за Лудогорец. В 53-ата минута Вандерсон стреля от границата на наказателното поле и направи безпомощен Стергиякис, който не се намеси по най-добрия начин - 4:1.
ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА
СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ - ТРАНСФЕРИ И ЗИМНА ПОДГОТОВКА 2018

Следете двубоя по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
20 секунда - ГРЕДА за Лудогорец след удар на Вандерсон отдясно в наказателното поле
10 - нова ГРЕДА за Лудогорец, този път след удар на Кешерю
15 - жълт картон за Върджил Мисиджан
16 -  смяна в Лудогорец, на мястото на Лукас Саша влиза Игор Пластун. Саша сякаш получи разтежение и не успя да продължи двубоя
23 -  ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Клаудиу Кешерю. Сисиньо напредна, центрира, а Кешерю засече от въздуха и прати топката във вратата
34 -
ГООЛ за Славия, голмайстор Стефан Велев. Той се разписа с удар извън наказателното поле и рикошет в Терзиев
35 -
ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Клаудиу Кешерю. Далечен удар на Кампаняро, вратарят на Славия изби, а притичалият Кешерю довкара във вратата
37 -
ГООЛ за Лудогорец, Абел Анисе. Хубава асистенция на Клаудиу Кешерю, който във въздуха асистира с пета, Анисе овладя топката без да пада и с глава я прати във вратата
---------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
53 -
ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Вандерсон. Той стреля леко отстрани на границата на наказателното поле и вратарят на Славия се оказа безпомощен

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 4:1
1:0 Клаудиу Кешерю (23), 1:1 Стефан Велев (34), 2:1 Клаудиу Кешерю, 3:1 Абел Анисе (37), 4:1 Вандерсон (53)

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 4.Сисиньо, 2.Рафаел Форстър, 55.Георги Терзиев, 8.Лукас Саша (16  32.Игор Пластун), 12.Абел Анисе , 44.Яцек Горалски, 88.Вандерсон , 93.Върджил Мисиджан  (72  98.Светослав Ковачев), 10.Густаво Кампаняро, 28.Клаудиу Кешеру
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 32.Игор Пластун, 98.Светослав Ковачев, 18.Светослав Дяков, 92.Джоди Лукоки, 84.Марселиньо, 70.Якуб Швиерчок

СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 8.Славчо Шоколаров , 13.Стефан Велков , 55.Андреа Христов, 66.Абуд Омар, 27.Емил Мартинов, 77.Стефан Велев , 23.Владислав Узунов (72  71.Тони Иванов ), 7.Наско Милев, 29.Милчо Ангелов, 14.Ивайло Димитров
Резерви: 1.Георги Петков, 25.Александър Александров, 2.Димитър Буров, 6.Костадин Велков, 18.Пламен Петров, 11.Емануел Чигози Мба, 71.Тони Иванов

Градски стадион в Разград
Съдия: Никола Попов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация