Шампионът на България Лудогорец (Разград) победи с 2:0 на първенеца на Черна гора Младост (Подгорица) във втори квалификационен кръг на Шампионската лига. "Орлите" пропуснаха да разгромят съперника, пропилявайки поне 5-6 чисти полови положения, докато Младост се отчете с едва удар-два към вратата на Стоянов.

Разградските "орли" поведоха с гол от дузпа на Козмин Моци, който се разписа в 13-ата минута. Главният съдия Сергей Лапочкин посочи бялата точка за фаул на на Куманович срещу Лукоки. Самият Лукоки се разписа в 27-ата минута, след като направи добавка на избита от вратаря на черногорците топка след удар с глава на Натанаел.

Вандерсон можеше да направи резултата 3:0 в 35-ата минута, но попадението му бе отменено заради засада, а Натанаел също се размина на сантиметри от гол след час игра след статично положение. Минути преди края Лукоки направи пропуска на вечерта и от няколко метра прати топката в трибуните, изстрелвайки я силно покрай гредата на Дамир Люлянович.

На "Лудогорец Арена" ясно пролича разликата между двата тима преди реванша между двата тима е идния вторник от 21:45 часа в Подгорица. Минус за "орлите" е жълтият картон на звездата Марселиньо, който трябва да внимава във втория мач с Младост.

ЛУДОГОРЕЦ - МЛАДОСТ (ПОДГОРИЦА) 2:0
1:0 Козмин Моци (13' дузпа), 2:0 Джоди Лукоки (26')

ЛУДОГОРЕЦ: Лудогорец: Владислав Стоянов, Козмин Моциtopka.jpg, Игор Пластун, Вандерсон (smqna.jpgКлаудиу Кешеру), Светослав Дяков(smqna.jpg​Абел Анисе), Натанаел, Джоди Лукокиtopka.jpg, Сисиньо, Жуниор Кишада (smqna.jpg Лукас Саша), Марселиньо jalt.jpg, Джонатан Кафу
Резерви: Милан Борян, Йордан Минев, Андрей Препелица, Върджил Мисиджан, Клаудиу Кешеру

МЛАДОСТ: Дамир Люлянович, Иван Новович, Милош Лакич jalt.jpg, Мирко Райчевич, Борис Копитович, Марко Бурзанович (smqna.jpg Огниен Стиепович), Блажо Игуманович, Борис Копитович (smqna.jpg Боян Лазаревич) Милан Влайсавлевич, Милан Джуришич, Зоран Петрович (smqna.jpg Стефан Букорац jalt.jpg)
Резерви: Вук Радович, Марко Роганович, Милош Радулович, Василие Раденович

Стадион: "Лудогорец Арена"
Съдия: Сергей Лапочкин (Русия)