Лудогорец победи с 2:1 Вакер Инсбрук в контрола, която се игра на австрийска земя. Това е втори пореден успех на българския шампион, който стартира у нас с 11:0 срещу Марица.

Головете за Лудогорец реализираха Клаудиу Кешеру в 11-ата минута и Жоао Пауло в 67-ата. Австрийците върнаха почетно попадение две минути преди края чрез Даниеле Габриеле.

В 11-ата минута Клаудиу Кешеру откри за Лудогорец с хубав удар от границата на наказателното поле. Кешеру получи от Вандерсон, който се пребори за топката и реализира за 1:0 за шампионите. Австрийският тим също имаше шансове за попадение. В 20-ата минута от пряк свободен удар след нарушение на Лукас Саша, Кершбаум стреля над вратата на Лудогорец. Нова възможност се откри пред Лудогорец в 27-ата минута. Джоди Лукоки напредна и стреля, но не успя да преодолее стража на австрийците. Минута преди края на полувремето Лудогорец организира хубава атака, но не стигна до попадение.

На почивката Пауло Аутуори направи десет промени и само Рафаел Форстър запази мястото си. В 52-ата минута Марселиньо центрира, но защитник изчисти топката преди опасността да стане по-сериозна. В 55-ата минута Швиерчок имаше шанс да се вазпише, но пропусна. Две минути след това Густаво Кампаняро стреля над вратата на Вакер. В 62-ата минута отново Швиерчок би опасно, но този път вратарят се справи.

В 67-ата минута Лудогорец покачи на 2:0. Швиерчок асистира на Жоао Пауло, който реализира второто попадение.

В 79-ата минута последва нова атака на българския тим. Швиерчок обаче бе спрян от стража на Вакер. Три минути по-късно Ивайло Климентов застраши вратаря на противника.

В 88-ата минута Вакер върна едно попадение. След подаване през центъра зад гърба на защитата на Лудогорец, Даниеле Габриеле изскочи сам срещу вратаря на Лудогорец, който излезе, за да го пресрещне. Футболистът на Вакер го прехвърли и оформи крайния резултат.

Втората контрола на Лудогорец в Австрия е на 23 юни срещу шампиона на Азербайджан и участник в групите на Шампионската лига Карабах.

ЛУДОГОРЕЦ - ВАКЕР 2:1
1:0 Клаудиу Кешерю (11), 2:0 Жоао Пауло (67), 2:1 Даниеле Габриеле (88)

Лудогорец: Хорхе Броун, Сисиньо, Козмин Моци, Рафаел Форстър, Натанаел, Светослав Дяков, Лукас Саша, Доминик Янков, Джоди Лукоки, Вандерсон, Клаудиу Кешеру
Резерви: Наумов, Цветомир Панов, Георги Терзиев, Димо Бакалов, Климентов, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Жоао Пауло, Якуб Швиерчок, Върджил Мисиджан, Ковачев

Вакер Инсбрук: Кристофър Нет, Стефан Перич, Браян Хенинг, Роман Кершбаум, Златко Дедич, Стефан Раковиц, Матиас Маак, Михаел Шимпелсбергер, Флориан Бухахер, Доминик Баумгартнер, Илкай Дурмуш