Лудогорец се класира за 1/8-финалите за Купата на България след труден успех с 3:2 като гост на Оборище (Панагюрище), дошъл в продълженията. Редовното време завърши при резултат 1:1, но впоследствие на сцената излезе Клаудио Кешерю, който заби 2 попадения и донесе победата на "орлите".

Първата добра ситуация за гол беше за домакините. Гоерги Нетов се озова на добра позиция и шутира. Броун обаче внимаваше и запази мрежата си суха.

Постепенно "орлите" взеха инициативата и започнаха все по-често да поглеждат към противниковата врата. В 21-ата минута Жоао Пауло реализира попадение, което обаче беше отменено заради засада.

Натискът на Лудогорец даде резултата в 40-ата минута, когато Кишада се разписа с удар от дъгата на наказателното поле за 0:1.

Оборище (Панагюрище) стартира добре втората част и създаде няколко добри положения за гол, които обаче не бяха оползотворени.

Последваха пропуски на Жоао Пауло, чийто удари от дистанция така и не попаднаха в целта.

В 77-ата минута Оборище сензационно изравни резултата. Капитанът Натов с хубав финт се освободи в наказателното поле и шутира към вратата на Броун. Аржентинецът не се намеси много добре и позволи на топката да се оплете в мрежата.

До края на редовното време не се стигна до гол и двата тима трябваше да играят продължение. В 96-ата минута ситуацията за Лудогорец се усложни, след като Яцек Горалски получи втори жълт картон за симулация и бе изгонен. Това не повлия на "орлите" в само 3 минути по-късно Клаудио Кешерю засече с глава центриране на Марселиньо и порази целта.

До края на продълженията паднаха още две попадения. В 114-ата минута Кешерю вкара втория си гол в мача. Четири минути по-късно Оборище намали чрез Василев.

ОБОРИЩЕ – ЛУДОГОРЕЦ 2:3
0:1 Kишада (40), 1:1 Нетов (77), 1:2 Кешерю (99), 1:3 Кешерю (114), 2:3 Василев (118)

Оборище: 73. Росен Андонов – 88. Мартин Сандов, 3. Мартин Василев, 18. Джордж Лукас, 90. Димитър Руйчев, 78. Кантен Гюйон (8022. Цветомир Цонков), 10. Фернандо Кавалканте, 15. Петър Тончев, 13. Костадин Аджов (589. Боримир Карамфилов), 27. Карлос Филио (6817. Ерай Карадайъ), 11. Георги Нетов /к/
Tреньор: Ангел Славков

Лудогорец : 1. Хорхе Броун, 8. Лукас Саша , 5. Георги Терзиев, 2. Рафаел Форстър, 19. Александър Василев, 44. Яцек Горалски , 10. Густаво Кампаняро , 98. Светослав Ковачев (7328. Клаудиу Кешеру), 11. Жуниор Кишада, 88. Вандерсон (4692. Джоди Лукоки), 37. Жоао Пауло (8484. Марселиньо)
Tреньор: Димитър Димитров-Херо

Стадион: „Орчо войвода” (Панагюрище)
Главен съдия: Владимир Вълков