Лудогорец продължава с доброто си представяне по време на подготовката в Австрия. Разградчани останаха непобедени и след престижната проверка с Олимпиакос, завършила при равенство 1:1.

Преди този мач "орлите" се наложиха на австрийска земя първо над Габала (2:0), а впоследствие надвиха и Зенит (1:0).

В началните минути играта се водеше предимно в центъра на терена и липсваха реални голови ситуации.

В 34-ата минута Олимпиакос излезе напред в резултата. Звездата на българския шампиони Джонатан Кафу сбърка в централната зона, което позволи на гърците да организират контраатака. Танасис Андруцос намери на границата на наказателното поле Фортунис, който прати топката зад Ренан. Това бе първо попадение във вратата на "орлите" от началото на летните контроли.

Малко преди края на първата част Лудогорец възстанови равенството. Точен бе Марселиньо с хубав удар от дъгата на наказателното поле на противника.

През второто полувреме треньорите на двата тима извършиха куп промени, но това не повлия на качеството на играта.

В 55-ата минута Себа беше близо до гола, но пропусна. 13 по-късно Луклас Саша можеше да вкара рядко красив гол, но прехвърлящият му удар от центъра бе спасен от стража на гърците. В крайна сметка до края на мача така и не беше излъчен победител.

Следващите проверки на Лудогорец са с руските Динамо (Москва) и Ахмат (Грозни), както и с румънския Университатя (Крайова)

Състави:

Лудогорец: 33 Ренан дос Сантос, 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 55. Георги Терзиев, 6. Натанаел, 10. Густаво Кампаняро, 12. Абел Анисе, 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 22. Джонатан Кафу,
Резерви: 51. Васил Симеонов, 5. Хосе Луис Паломино, 27. Козмин Моци, 23. Венцислав Керчев, 79. Александър Василев, 92. Джоди Лукоки, 8. Лукас Саша, 64. Антонио Георгиев, 80. Денислав Александров, 72. Ерай Дост, 38. Кристиян Китов, 11. Жуниор Кишада, 37. Жоао Паоло, 28. Клаудиу Кешеру, 50. Цветослав Петров
Треньор: Георги Дерменджиев

Олимпиакос:  Стефанос Капино, Диого Фигейраш, Алберто Ботиа, Сиссе, Кутрис, Ромао, Сиопис, Константинос Фортунис, Марко Марин, Атанасиос Андруцос, Себа
Резерви: 33. Лефтерис, 2. Толи, 8. Боучоларис, 20. Джианиотас, 24. Де Ла Бела, 28. Мартинс, 29. Вергос, 36. Виана, 43. Николао, 44. Саса, 50. Вроусай, 52. Маутатис, 88 Касами, 99. Рисванис

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка