Лудогорец гостува на ЦСКА днес в 1/4-финал за Купата на България. Двубоят е от 17:30 часа на стадион „Българска армия“. Победителят се излъчва в един мач и със сигурност двубоят се очаква да бъде напечен. Проверка на БЛИЦ показва какво е представянето на Лудогорец в гостуванията за Купата на България. Извадихме абсолютно всички двубои на тима от 2011 година (когато влизат в елита) извън Разград. Равносметката е 19 гостувания за разградчани, 13 победи, 2 равенства и 4 загуби. Статистиката е твърдо в полза на Лудогорец, който рядко прави грешки извън своя дом. Но въпреки това част от четирите поражения се оказват с фатален край.

Любопитното е, че още във втория си сезон в елита Лудогорец игра с ЦСКА за Купата на страната. И то на доста ранен етап – 1/16-финал. Мачовете бяха през есента на 2012 година. В първия двубой в Разград ЦСКА победи с 2:1, като успехът остана единствен в следващите пет години (до този с 2:1 в Разград в началото на ноември за първенство). Въпреки че „зелените“ спечелиха реванша за Купата през 2012-та с 1:0 в София, отпаднаха от надпреварата. Но бе спазена традицията тимът да печели гостуванията си.

Едва през пролетта на 2014 година Лудогорец допусна първа загуба за Купата на България при гостуване – от Локомотив Пловдив, но тя не се оказа фатална. Тимът спечели първия мач, а след това триумфира и с Купата.

На следващия сезон 2014/15 обаче дойде третата загуба при гостуване. И тя се оказа фатална – в полуфинал срещу Левски в София с 0:1. Това коства отпадането на Лудогорец от надпреварата.

А за четвъртото поражение извън Разград в Лудогорец едва ли искат да си спомнят. То дойде като гръм от ясно небе през есента на 2015 година с 0:1 от непретенциозния Локомотив (Горна Оряховица).