Лудогорец спечели с 1:0 при визитата си на Левски в дербито от 29-ия кръг на Първа лига след феноменален гол от корнер на Клаудиу Кешеру (83) и направи нова решителна крачка към титлата. Вратарят на домакините Божидар Митрев спаси дузпа в 52-ата минута на румънеца, но малко преди края той и съотборниците му капитулираха след прекрасното изпълнение на топнападателя на разградчани.

„Сините“ продължиха серията си на четири поредни загуби и общо пет срещи без победа в елита. „Орлите“ от своя страна са в невероятна поредица от 11 последователни успеха в шампионата.

Първото полувреме започна с положения за гостите и завърши с такива пред тяхната врата. Още в 7-ата минута Митрев направи две блестящи спасявания след поредни удари на Марселиньо. Минута след това Лукас Саша отправи удар с глава, но топката минав над вратата. Последваха неуспешни опити на Мисиджан и Натанаел да поразят вратата на Митрев.

Първата по-сериозна възможност за Левски бе едва в 28-ата минута, когато Нашименто центрира от фаул, но играчите в наказателното поле на Лудогорец се разминаха и Ренан хвана безпроблемно топката. В 34-ата минута Прохазка центрира отляво, Паулиньо на далечната греда свали към Костов, който опита задна ножица, а Ренан се намеси решително. Четири минути след това Яблонски стреля от воле от дъгата на наказателното поле, но топката прелетя високо над вратата. Това бе и последната по-интересна ситуация за първата част.

Малко след почивката в 50-ата минута шампионите получиха право да изпълнят дузпа, след като Вутов игра с ръка в наказателното поле при центриране от корнер. Клаудио Кешеру застана зад топката, но пропусна от бялата точка, след като Митрев спаси.

В 71-ата минута Вутов шутира над вратата от пряк свободен удар, а минута по-късно Марселиньо опита изненадващ удар от далечна дистанция, при който топката премина близо до гредата.

В 82-ата минута Натанаел отправи удар от фаул, отсъден за нарушение срещу Мисиджан, но топката рикошира в Нашименто и излезе в корнер. При изпълнението му Клаудиу Кешеру прати топката директно във вратата на Митрев, след като преди това не успя да го направи от дузпа.

До края на мача "орлите" съхраниха преднината и с 69 точки остават убедителни лидери, имайки 6 аванс пред ЦСКА.

22 - Митрел лови след далечен изстрел на Натанаел
23 - Предимсто за Лудогорец през първата половина на първото полувреме. "Орлите" имат шест удара към вратата на Левски, три от тях в рамката. "Сините" нямат отправен удар към вратата на Натанаел
28 - Първа възможност за Левски. Нашименто центрира от фаул, но играчите в наказателното поле на Лудогорец се разминаха и Ренан улови без проблем
34 - Втори шанс за Левски. Прохазка центрира отляво, Паулиньо на далечната греда свали към Костов, който опита задна ножица. Ренан предугади опасността и се намеси решително.
38 - Яблонски стреля от воле от дъгата на накателното поле, но топката прелетя високо над вратата
45 - Край на първото полувреме
-------------------------------------------------------

46 - Начало на второто полувреме
48 - Козмин Моци с решителна намеса, изби топката от краката на Нашименто
50 - ДУЗПА за Лудогорец! Антонио Вутов игра с ръка в наказателното поле след центриране от корнер
52 - Клаудио Кешеру пропусна дузпата, след като Митрев предугади ъгъла и спаси удара
54 - Ренан хвана топката след корнер за Левски, дошъл след далечен удар на Вутов и рикошет в бранител на гостите
60 - Марселиньо центрира от пряк свободен удар, но защитниците на домакините се справиха. След това Натанаел направи самостоятелен пробив и спечели само корнер
68 - Костов падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с Дяков, но не последва дузпа
71 - Вутов шутира директно от пряк свободен удар, но прати топката над вратата на гостите
72 - Опасен удар на Марселиньо от далечна дистанция прати топката на сантиметри покрай вратата
74 - Прохазка шутира неточно отдалеч
82 - Натанаел отправи удар от фаул, отсъден за нарушение срещу Мисиджан, но топката рикошира в Нашименто и излезе в корнер
83 -   ГОООЛ! Лудогорец повежда на "Герена". Клаудиу Кешеру не успя да вкара от дузпа, но го направи с директен удар от корнер, след като Митрев остана под топката
87 - Мисиджан шутира в аут от пряк свободен удар
90+3 - Край на мача! Лудогорец спечели с 1:0 и направи нова решителна крачка към титлата

Левски: 21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович, 28.Давид Яблонски , 5.Холмар Ейолфсон, 4.Иван Горанов, 20.Филипе Нашименто, 5.Роман Прохазка, 14.Хали Тиам , 8.Антонио Вутов, 7.Паулиньо (6925.Афонсо Фигейредо, 29.Станислав Костов (8099.Станислав Иванов)
Резерви: 89.Николай Кръстев, 9.Серджиу Буш, 13.Жорди Гомес, 25.Афонсо Фигейредо, 32.Габриел Обертан, 71.Васил Панайотов, 99.Станислав Иванов
Треньор: Делио Роси

Лудогорец: 33.Ренан, 4.Сисиньо , 30.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 6.Натанаел , 18.Светослав Дяков, 2.Рафаел Форстър , 84.Марселиньо (8544.Яцек Горалски), 8.Лукас Саша , 93.Върджил Мисиджан, 28.Клаудиу Кешеру
Резерви: 1.Хорхе Броун, 25.Цветомир Панов, 5.Георги Терзиев, 44.Яцек Горалски, 88.Вандерсон, 92.Джоди Лукоки, 35.Станислав Вълчев
Треньор: Димитър Димитров

София, „Георги Аспарухов“
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация