Лудогорец почти отказа Левски от борбата за титлата. Шампионите надделяха с 2:0 на своя стадион с 2:0 в дербито на 14 кръг на Първа лига и вече имат 11 точки аванс пред столичани. Вторият ЦСКА пък изостава от разградчани с 5 точки.

Върджил Мисиджан и Вандерсон бяха точни в началото на двете полувреме, а треньорът на Лудогорец Димитър Димитров-Херо бе изгонен от съдията Волен Чинков след бурно оспорване на отменен гол на Пластун.

Лудогорец започна по-активно мача и в първите 10 минути Левски почти не напусна своето поле. В 12-ата минута „сините“ опитаха атака, но загубиха топката и се стигна до контра за домакините. Топката попадна във Върджил Мисиджан, който си нагласи добре кълбото и с техничен удар от ъгъла на наказателното поле не остави шансове за Митрев – 1:0 за „зелените“.

Играчите на Делио Роси отвърнаха с опасна атака, при която Обертан нахлу на скорост в наказателното поле на Лудогорец, пусна добре към Буш, но ударът на румънеца мина на сантиметри покрай вратата.

На терена стана горещо в 31-ата минута, когато попадение на Лудогорец бе правилно отменено. Това обаче не се хареса на треньора Димитър Димитров-Херо, който бурно оспорва решението на Волен Чинков и бе пратен на трибуните.

Самият гол бе дело на Пластун, който стреля след удар на Анисе и рикошет. Повторенията обаче показаха, че украинецът действително е в засада. Според правилото - между вратата и футболиста, който получава топката трябва да има двама противникови играчи. При удара на Анисе обаче между Пластун и вратата е само Мики Орачев, което е засада.

В края на първата част Буш отново имаше възможност, но ударът му мина над вратата.

На почивката Роси изкара Орачев, а на негово място вкара младия Ивайло Найденов. Именно през него обаче падна второто попадение за Лудогорец. Юношата на „сините“ бе преодолян лесно от Лукоки на аутлинията. Крилото веднага пусна успоредно на голлинията към Вандерсон, който засече на празна врата и направи 2:0.

До края на мача Левски така и не успя да осъществи натиск, докато Лудогорец спокойно доигра мача и взе ценната победа.

Поражението е второ за италианския треньор Делио Роси откакто той пое „сините“. Димитър Димитров пък продължава да води много успешно шампионите и записа седма поредна победа в Първа лига. Успехът е и общо десети пореден във всички турнири за Херо начело на разградчани.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Лудогорец – Левски 2:0
1:0 Върджил Мисиджан (12), 2:0 Вандерсон (59)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
12- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Домакините направиха бърза контраатака, топката бе подадена към Мисиджан, холандецът си нагласи добре топката и с техничен удар от ъгъла на наказателното поле направи безпомощен Божидар Митрев - 1:0!
20- Пропуск! Обертан нахлу на скорост в наказателното поле на Лудогорец, пусна добре към Буш, но ударът на румънеца мина на сантиметри покрай вратата!
23- Опасен удар на Обертан, но Ренан се хвърли и изби
27- Анисе удари с лакът в брадата Панайотов, но реферът не видя действията на футболиста на домакините
30- Вандерсон центрира към Лукоки, а Лукоки оставен непокрит стреля от въздуха. "Сините" извадиха късмет, тъй като кълбото се удари в Цветкович и излезе в корнер.
31- Отменен гол на Лудогорец! Голът на Пластун бе правилно отменен, тъй като бранителят на разградчани бе в положение на засада. Според правилата за засада - между вратата и футболиста, който получава топката трябва да има двама противникови играчи. При удара на Анисе обаче между Пластун и вратата е само Мики Орачев, което е засада.
33- Херо е изгонен! Треньорът на Лудогорец оспорва бурно отменения гол и бе изгонен на трибуните от съдията Волен Чинков!
45- Буш напредна с топката към наказателното поле на Лудогорец, но ударът му мина над вратата
45 - Край на първата част.
_____________________________
46- Начало на второто полувреме
53- Мисиджан преодоля Яблонски, центрира към Вандерсон, който стреля с глава, но топката рикошира в Цветкович и излезе в корнер
59- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Лукоку преодоля Ивайло Найденов на аутлинията и пусна успоредно на голлинията. Митрев и бранител на "сините" не успяха да пресекат, а на празна врата Вандерсон направи 2:0!
67- Напрежение на терена между играчите на двата тима, след като Мисиджан и Жорди Гомес се сдърпаха. В крайна сметка Жерсон Кабрал получи жълт картон, туй като хвана за гушата сънародника си от Лудогорец.
86- Вандерсон овладя зад гърба на Найденов и излезе сам срещу Митрев. Ударът на бразилеца обаче мина на сантиметри покрай вратата
90- Три минути продължение
90+3- Край на мача!

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 4.Натанаел, 32.Игор Пластун, 30.Козмин Моци, 6.Сисиньо, 18.Светослав Дяков, 12.Абел Анисе, 84.Марселиньо (70-44.Яцек Горалски), 88.Вандерсон, 92.Джоди Лукоки (90+2- 10.Густаво Кампаняро), 93.Върджил Мисиджан(78-28.Клаудиу Кешеру)
Резерви: 29.Даниел Наумов, 8.Лукас Саша, 5.Георги Терзиев, 10.Густаво Кампаняро, 44.Яцек Горалски, 37.Жоао Пауло, 28.Клаудиу Кешеру
Треньор: Димитър Димитров

Резултат с изображение
ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 14.Мики Орачев(46-6.Ивайло Найденов), 28.Давид Яблонски, 5.Холмар Ейолфсон, 19.Милош Цветкович, 71.Васил Панайотов, 13.Жорди Гомес,15.Роман Прохазка, 8.Антонио Вутов (58-26.Жерсон Кабрал), 32.Габриел Обертан, 9.Серджиу Буш (71-10.Жуниор Мапуку)
Резерви: 24.Александър Любенов, 3.Димитър Пиргов, 11.Антони Белмонт, 30.Нелуц Рошу, 6.Ивайло Найденов, 26.Жерсон Кабрал, 10.Жуниор Мапуку
Треньор: Делио Роси

Разград, ст.“Лудогорец Арена“
Съдия:
Волен Чинков
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация