С отбор, съставен изцяло от юноши на клуба, предимно на възраст от 18-19 години, Лудогорец II спечели важна победа в първия си мач от първенството на Втора професионална футболна лига.

През първото полувреме двете нули се запазиха до 40-ата минута, когато Светослав Ковачев хладнокръвно изпрати топката в мрежата. При този резултат двата отбора се оттеглиха за почивка.

В началото на второто полувреме спортното щастие се усмихна на гостите, които след статично положение успяха да изравнят в 54-ата минута чрез Евгени Зюмбюлев. Радостта на столичани трая само две минути, защото домакините на свой ред се възползваха от пряк свободен удар в тяхна полза и след добре разиграно заучено положение Ивайло Климентов заби топката за втори път в мрежата на гостите. Този гол се оказа и победен за домакините.

ЛУДОГОРЕЦ ІІ - ЛОКОМОТИВ СФ 2:1
1:0 Светослав Ковачев (40), 1:1 Евгени Зюмбулев (54), 2:1 Ивайло Климентов (56')

ЛУДОГОРЕЦ ІІ: Даниел Наумов, Венцислав Славов, Светослав Ковачев, Томас Цвятков, Кристиян Китов (55 - Ерол Дост), Олег Димитров (77 - Андриан Димитров), Преслав Петров, Венцислав Керчев, Ивайло Климентов, Денислав Александров (80 - Мехмед Мехмед), Сердар Юсуфов

ЛОКО СФ: Ивайло Яначков, Виктор Райчев (81 - Марио Йорданов), Емил Виячки, Евгени Зюмбулев, Галин Ташев, Иво Иванов, Денис Стоилов (64 - Илия Димитров), Стоян Кадифчин (85 - Владимир Семерджиев), Илиян Стефанов, Николай Цветков, Александър Александров