Вторият отбор на Лудогорец надделя с 2:1 над гостуващия Поморие в мач от петия кръг на първенството във Втора професионална лига.

Играчите на Ради Здравков започнаха много активно и още в първите 5 минути успяха да организират две опасни атаки към вратата на съперника. След корнер в 6-ата минута централният защитник Преслав Петров се извиси над всички и с глава заби топката в мрежата – 1:0. Радостта на орлетата обаче не трая дълго. В 11-ата минута Дани Наумов отрази силен удар, но до кълбото първи стигна Живко Жеков, който реализира за 1:1. При този резултат завърши първото полувреме на двубоя.

През второто разградчани потърсиха бърз гол във вратата на Поморие и успяха да го отбележат в 50-ата минута. Тогава хубава триходова атака започната от Денислав Александров и продължена от Ковачев завърши с остро центриране по земя в наказателното поле. Андриан Димитров изпревари защитниците, подложи крак и прати топката в мрежата за 2:1. След попадението орлетата приеха играта в своята половина, като използваха всеки шанс за контраатака. Териториалното превъзходство на гостите обаче не доведе до гол, защото момчетата на Здравков се защитаваха добре и не допуснаха сериозни опасности за гол, освен две-три разбърквания след статични положения. Така младите таланти от школата на клуба успяха да спечелят пред своята публика и да добавят нови три точки в актива си.

Със спечелените три точки Лудогорец 2 събра 7 в актива си и се изкачи до деветото място в класиране. Поморие пък остава десети с точка по-малко от днешния си съперник.

В друг мач от кръга Ботев (Враца) и Несебър завършиха 1:1. Домакините откриха резултата в края на първата част. Тогава преотстъпеният от Левски Диян Иванов стреля с глава към вратата, а на голлинията Диян Молдованов не успя да изчисти. В 54-ата минута обаче Емануил Манев изравни от пряк свободен удар. Така Ботев събра десет точки в актива си и в момента заема пета позиция в класирането. Несебър остава на 11-а позиция с 5 точки.

ВТОРА ЛИГА, ПЕТИ КРЪГ
19 август (събота), 18:00 часа
Ботев (Гълъбово) - Литекс 3:0

1:0 Стефан Неделчев (11), 2:0 Илия Капитанов (49), 3:0 Илия Капитанов (84-дузпа)

Царско село - Струмска слава (Радомир) 3:2
0:1 Александър Аспарухов (5), 1:1 Божидар Кацаров (20), 2:1 Светослав Диков (28), 3:1 Георги Хашев (60), 3:2 Ивайло Стоянов (62-дузпа)

Оборище (Панагюрище) - Черноморец (Балчик) 2:0
1:0 Фернандо Енрике (45), 2:0 Ерай Карадайъ (80)

Созопол - Локомотив (Горна Оряховица) 1:3
0:1 Александър Киров (35), 0:2 Деян Христов (42), 1:2 Христо Каймакански (78), 1:3 Антоний Балъков (90)

20 август (неделя), 18:00 часа
Монтана - Нефтохимик (Бургас) 4:0

1:0 Мирослав Антонов (6), 2:0 Даниел Васев (10), 3:0 Мирослав Антонов (35), 4:0 Атанас Илиев (83)

Марица (Пловдив) - Локомотив (София) 1:3
1:0 Рангел Игнатов (43), 1:1 Емил Виячки (58), 1:2 Николай Цветков (62), 1:3 Николай Цветков (73)

21 август (понеделник), 18:00 часа
Лудогорец 2  - Поморие 2:1

1:0 Преслав Петров (6), 1:1 Живко Жеков (11), 2:1 Адриан Димитров (50)

Ботев (Враца) - Несебър 1:1
1:0 Диян Иванов (45), 1:1 Емануил Манев (54)