Отборът на Лудогорец до 14 години постигна убедителна победа със 7:1 над връстниците си от Черно море (Варна). Мачът от първенството на зона Варна се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Началото на срещата с нищо не предвещаваше последвалите събития. Гостите успяха да открият резултата в осмата минута, след грешка в отбраната на разградчани. Момчетата на Емил Георгиев изравниха в 21-ата чрез Стивън Вълчев и краят на първата част дойде при този резултат.

През втората пред вратата на гостите се изви истинска буря и попаденията заваляха. В 36-ата минута Петър Кирев вкара за 2:1. Две минути по-късно Георги Караиванов прати топката в мрежата за 3:1. В 41-ата минута Стивън Вълчев отбеляза втория си гол за 4:1, а в 45-ата Петър удвои броя на попаденията си за 5:1. Фиестата продължи Дакарай Трой, който бе точен в 55-ата и 62-ата минути.

"Бяхме далеч от истинското си лице през първите 15 минути и закономерно допуснахме да ни поведат. След изравняването и разговорите в съблекалнята всичко си дойде на мястото. Момчетата заиграха спокойно и организирано, бяха категорично по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до този убедителен резултат", коментира след последния съдийски сигнал Емил Георгиев.

Съставът на Лудогорец U14: Омур Хакиф, Христо Русев, Александър Георгиев, Кристиян Иванов, Георги Караиванов, Петър Атанасов, Радослав Мутафов, Никола Георгиев, Стивън Вълчев, Васил Тошев, Петър Киров (Никола Кръстев, Костадин Стоянов, Божидар Митев, Ивайло Димитров, Дакарай Трой, Костадин Белалиев, Ивайло Чиплаков)