Лудогорец постигна трета победа по време на подготовката си Австрия. "Орлите" удариха с минималното 1:0 Университатя (Крайова). Единственото попадение в мача бе дело на Козмин Моци, който се разписа от дузпа в  86-ата минута.

До този момент българският шампион се справи на австрийска земя с Габала (2:0) и Зенит (1:0), като направи и 1:1 с Олимпиакос.

През първото полувреме двата отбора заложиха предимно на битка в центъра на терена и чистите голови ситуации пред двете врати почти липсваха.

В 4-ата минута Игор Пластун засече с глава центриране на Жоао Пауло от корнер, но топката излезе в аут. В 12-ата минута Мисиджан центрира от корнер, но сантиметри не достигнаха на Кишада да вкара в празната врата. Преди това румънците отправиха два шута към българската врата, но Ренан без проблем спаси.

На няколко пъти между играчите на двата отбора прехвърчаха искри, но не се стигна до сериозни сблъсъци.

С това се изчерпаха и по-любопитните ситуации за първите 45 минути.

Малко след подновяването на играта Джоди Лукоки се разписа след центриране отляво, но голът бе отменен поради спорна засада. В 53-ата минута румънците също бяха близо до попадение, но Андрей Иван нацели напречната греда след техничен удар от границата на наказателното поле.

В следващите минути Лудогорец пое инициативата и създаде няколко добри ситуации за гол, които обаче бяха пропилени от Джонатан Кафу и Лукас Саша. В 83-ата минута все пак бразилецът се разписа, но голът бе отново отменен заради засада.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Марселиньо бе повален в наказателното поле на румънците и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който не сбърка и донесе успеха на своя тим.

Следващата проверка на Лудогорец е в събота срещу Динамо (Москва).

Лудогорец: 33. Ренан дос Сантос, 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 55. Георги Терзиев, 79. Александър Василев, 10. Густаво Кампаняро, 72. Ерол Дост, 37. Жоао Пауло, 11. Жуниор Кишада, 93. Върджил Мисиджан, 28. Клаудиу Кешеру;

Резерви: 51. Васил Симеонов, 27. Козмин Моци, 6. Натанел, 12. Абел Анисе, 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 22. Джонатан Кафу, 23. Венцислав Керчев, 8. Лукас Саша, 64. Антонио Георгиев, 80. Денислав Александров, 38. Кристиян Китов, 50. Цветослав Петров;

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка