Локомотив (Пловдив) победи Миньор с 6:1 в контролна среща, играна на стадиона в Самоков днес. Проверката бе първа за перничани само седмица след старта на подготовката.

„Смърфовете“ поведоха още в 4-ата минута с гол на канадеца Алесандро Хожабрапур, който засече центриране с глава и вкара за 1:0. Последваха силни минути за Миньор и в 8-ата минута Кристиян Слишков бе близо до попадение, но бранител изчисти топката от голлинията.

Малко по-късно Чаворски на два пъти излезе на чисти позиции, но първо втратарят спаси, а след това топката премина на сантиметри от десния стълб. В 15-ата минута Миньор все пак изравни чрез Кристиян Слишков, който засече центриране на Стивън Милчев отляво.

Полувремето вървеше към справедливо равенство, когато грешка на Аличков позволи на каращия проби хърватин Дуйе Мърдеса да излезе сам срещу Станислав Димитров и да изведе отново „смърфовете“ напред.

През втората част напредналият с подготовката елитен тим доминираше и стигна до четири гола. В 49-ата минута капитанът на „черно-белите“ в този мач Димитър Законов покачи на 3:1 с прехвърлящ диагонален удар. След час игра Михалевич от въздуха направи 4:1. Пет минути преди края отново Михалевич бе най-съобразителен и след грешка на Селимински вкара за 5:1. В последните секунди пробив отдясно на атаката на Локо Пд завърши с шести гол дело на Законов.

Дебют за Миньор направиха всички нови попълнения.

Съставът на Локомотив: Павлин Евтимов, Мустафа Абдулахи, Николас Канавесио, Лукас Масоеро, Васил Иванов, Дуйе Мърдеса, Елитон Жуниор, Димитър Законов, Алесандро Хожабрапур, Октай Юсеин, Анте Аралица (Уирис Густаво, Филип Михалевич, Георги Кременлиев)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига