Локомотив (Пловдив) загуби с 2:3 от Струмска слава (Радомир) във втората си контрола в подготвителния период, играна на базата на "черно-белите" в Говедарци. В първата си проверка селекцията на Бруно Акрапович разби Марица (Пловдив) със 7:2.

Резултатът срещу Струмска слава днес откри каращият проби в Локомотив Иван Църнов, който отбеляза в 31-ата минута. Секунди преди края на първото полувреме Бирсент Карагарен подаде на Църнов на добра позиция, но той стреля над напречната греда.

След почивката Струмска слава стигна до обрата след голове в 51-ата минута на Ивайло Стоянов и на Кечев в 60-ата.

В 82-ата Симеон Райков центрира от ъглов удар, последва разбъркване и топката попадна във Валим Посинкович, който изравни за 2:2. Две минути по-късно Райков излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Секунди преди края на срещата футболистите на Струмска слава вкараха трети гол и спечелиха с 3:2.

Съставът на Локомотив: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович (46- Симеон Райков) Парвизджон Умарбаев (52- Уирис Густаво) , Елитон Жуниор (64- Димитър Законов), Иван Църнов (53- Мустафа Абдулахи) Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (62- Вилим Посинкович) Филип Михалевич (53- Анте Аралица)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига