Локомотив (Пловдив) започна с голяма победа контролните мачове от подготовката за сезон 2018/2019 в Първа лига. "Смърфовете" надделяха със 7:2 над съгражданите от Марица.

Първото полувреме протече сравнително равностойно с размяна на голове. Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 3:2 в полза на Локомотив. Бирсент Карагарен и на два пъти Елитон Жуниор се разписаха за "смърфовете", а Георги Георгиев вкара двете попадение за маричани.

През втората част Локо отбеляза още четири гола чрез Анте Аралица, Димитър Заканов, Игор Банович и Валим Посинкович. Абделхаким Буна от "черно-белите" получи червен картон за удар по противников играч без топка. Треньорският щаб на "смърфовете" пусна на негово място друг футболист по договорка с колегите си от Марица.

На 4 юли Локомотив играе в Говедарци втората си контрола, като съперник е Витоша (Бистрица).