Българският защитник Живко Миланов игра цял мач за АПОЕЛ (Никозия) при домакинската загуба от Андерлехт с 0:1 в първа среща между двата тима от 1/8-финалите на турнира Лига Европа.

Гостите от Белгия играха по-добре от самото начало и още в 10-ата минута пропуск направи Николае Станчу. Малко по-късно и Теодорчик шутира над вратата на кипърския тим.

Андерлехт все пак поведе чрез Николае Станчу (29), който се разписа след пас на Чипчиу. В края на първата част Нуно Мораеш от домакините получи жълт картон, който ще му попречи да играе в реванша заради наказание.

След почивката домакините направиха всичко по силите си да стигнат до изравнителен гол и бяха близо да го постигнат в 87-ата минута, когато обаче Вандер след изпълнение на пряк свободен удар нацели гредата. Гостите контраатакуваха предимно и можеха да си тръгнат дори с по-убедителен аванс, но Бруно направи пропуск в края.

Реваншът в Белгия е следващия четвъртък от 22:05 часа българско време.