Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Славия загуби с 0:1 гостуването си на Хайдук в първа среща от елиминациите от предварителните кръгове на Лига Европа. "Белите" пропуснаха няколко много добри възможности през първата част, но през втората отстъпиха инициативата и се пропукаха в 79-ата минута, когато Ахмед Саид се разписа на празна врата.

Двубоят в Сплит започна с повече владение за домакините и повече възможности за отбелязване на гол, макар по-чистите ситуации да бяха пред вратата на домакините. Момчил Цветанов се отличи със сериозен пропуск в 17-ата минута, Галин Иванов поиска дузпа в 41-ата, а малко след това топката среща гредата след удар на Узунов и намеса на вратаря на Хайдук.

През втората част домакините вдигнаха оборотите и пропуснаха две опасни положения между 68-ата и 75-ата минута, когато Лопес и Гюрчо бяха близо до попадение, но Георги Петков се намеси решително."Белите" се пропукаха в 79-ата минута, когато Ахмед се възползва от колективна грешка в отбраната на Славия и откри резултата. Минути преди края Славия остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Александров, след което Георги Петков спаси българския представител от втори гол при удари на Башич и Цакташ.

Реваншът в София е на 2 август. В следващата фаза победителят ще срещне най-вероятно румънския СБФК, победил словенския Рудар с 2:0 като гост в първата среща.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

ХАЙДУК (СПЛИТ) - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Ахмед Саид (79')

По-интересното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
3' Удар към вратата на Георги Петков, но стражът на "белите" се справи.
5' Възможност за Галин Иванов, който стреля към вратата на Хайдук, но неточно.
17'  Страхотен пропуск на Момчил Цветанов, който получи пас от Галин Иванов, но стреля в тялото на хърватския страж.
27' Опасно положение за Хайдук - центриране към непокрития Тудор на втора греда, но той се размина с топката.
41'  Претенции за дузпа от страна на Славия за падане на Галин Иванов в наказателното поле, но българинът получава жълт картон за симулация.
43'  ГРЕДА за Славия след диагонален удар на Владислав Узунов! Вратарят  на Хайдук отби топката, а тя се удари в страничния стълб.
45' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
51' Мийо Цакташ стреля с глава към вратата на Славия, но неточно.
68'  Добра възможност за Хайдук. Лопес стреля, но Георги Петков спаси, след което бе свирено нарушение срещу стража на "белите".
75'  Поредна възможност за Хайдук! Гюрчо стреля силно, но Петков се справи.
79'  ГООООЛ за Хайдук! Ахмед Саид бележи във вратата на Славия, след като Нижич му отклони топката след корнер и пред нападателя остана само празната врата!
84'  Втори жълт картон за Александров и Славия остава с човек по-малко.
89'  Невероятно две поредни спасявания за Георги Петков при удари на Башич и Цакташ.
90' Шест минути продължение на срещата.
90+6' Край на срещата. Реваншът в София е на 2 август.

Hajduk Split (Cro)ХАЙДУК: 70.Йосип Пошавец, 3.Борха Лопес, 23.Зоран Нижич, 31.Андре Фомичов , 17.Йосип Юранович, 15.Анте Палаверса ( 26.Тома Башич), 10.Мийо Цакташ, 5.Хамза Бари, 32.Фран Тудор ( 22. Ахмед Саид ) 7.Адам Гюрчо , 8.Мирко Ивановски
Резерви: 1.Томислав Дука, 4.Божо Микулич, 18.Дино Беширович,11.Мишел Сего, 19.Иван Делич

Slavia Sofia (Bul)СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 55.Андреа Христов, 15.Александър Станисавлевич, 25.Александър Александров , 27.Емил Мартинов, 19.Димитър Велковски, 17.Момчил Цветанов ( 8.Славчо Шоколаров), 23.Владислав Узунов , 29.Милчо Ангелов ( 9.Цветелин Чунчуков), 71.Галин Иванов ( 35.Георги Йомов), 91.Янис Карабельов
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 6.Неманя Иванов, 19.Калоян Кръстев, 11.Кристиан Пeшов

Стадион: "Полюд", Сплит
Съдия: Ищван Ковач (Румъния)