Лудогорец загуби с 0:3 от италианския гранд Милан в първи мач от елиминациите от 1/16-финалите на Лига Европа.

Двубоят започна добре за домакините от Разград, които пропуснаха да открият в 4-ата минута след шут на Лукоки от пряк свободен удар. Гостите отвърнаха с опасна атака на Кутроне в 20-ата минута, а десет по-късно Швиерчок също се размина с попадение след удар с глава. Милан успя да открие резултата в края на първата част, когато Кутроне се озова сам на метри от вратата и порази целта с глава за 1:0.

Лудогорец тръгна ударно през втората част, като Марселиньо можеше да изравни в 52-ата минута. Светослав Дяков пък пропусна най-чистото положение за "орлите", уцелвайки гредата със силен шут в 55-ата минута. Устремът на домакините обаче бе спрян по-малко от десет минути след това, когато Моци побутна Кутроне в наказателното поле, а Рикардо Родригес вкара от бялата точка.

До края на терена преобладаваха неточните подавания, а Милан се прибра в собствената си половина и пазеше резултата. Вместо това Фабио Борини се възползва от контра атака и наказа отбраната на разградчани с трети гол, който сякаш реши всичко в двубоя.

Реваншът е на 22 февруари в Милано.

ЛУДОГОРЕЦ - МИЛАН 0:3
0:1 Патрик Кутроне (45'), 0:2 Рикардо Родригес (64' дузпа), 0:3 Фабио Борини (90+2')

LudogoretsЛудогорец: 33.Ренан, 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци, 32. Игор Пластун, 8. Лукас Саша, 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе, 92. Джоди Лукоки  (Светослав Ковачев), 84. Марселиньо (Густаво Кампаняро), 93. Върджил Мисиджан, 70. Якуб Швиерчок (Вандерсон)

AC MilanМилан: 99. Джанлуиджи Донарума, 20. Инацио Абате  (Рикардо Родригес ), 19. Леонардо Бонучи, 13. Алесио Романьоли, 2. Давиде Калабрия, 79. Франк Кесие, 21. Лукас Билия, 5. Джакомо Бонавентура, 8. Сусо, 63. Патрик Кутроне  (Андре Силва), 10. Хакан Чалханоглу (Фабио Борини )

Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)
Стадион: "Лудогорец Арена"
Легенда:

По-важното от срещата по минути:
0' Сериозна хореография на стадиона в Разград, лъв и българско знаме по трибуните.
1' Начало на двубоя.
2' Атака за Милан, центриране към Кутроне, но добра намеса на Моци.
3' Удар от дистанция на Кеси, но покрай гредата на вратата на Ренан.
4'  Мисиджан проби по лявото крило, където бе фаулиран от Абате.  Лукоки стреля директно във вратата от фаул, но ударът му мина встрани от далечната греда.
5' Лудогорец контролира топката и започна да поглежда по-често към вратата на Милан. Играчите на Херо играят със самочувствие срещу европейския колос.
7' Нов пробив на Мисиджан по лявото крило, но атаката му е спряна.
9' Първи скандирания "Милан, Милан" от трибуните, гостите са под сериозен натиск.
12' Мисиджан опита да пробие през няколко италиански бранители, но не успя.
15' Бонавентура и Кеси опитаха атака по левия фланг, Абате стреля, но твърде неточно.
20'  Кутроне получи топката и стреля опасно вляво от вратата, но Пластун направи шпагат и изби в корнер.
21' Сисиньо залъга бранител на гостите, проби през центъра, но стреля високо над вратата.
27' Лукоки проби по десния фланг, но Романьоли спря пробива му и изчисти в корнер.
31'  Лукас Саша центрира от дясно, Донарума не се намеси добре, но Швиерчок не намери добре топката.
39'  Сусо стреля опасно от пряк свободен удар, топката премина на сантиментри над  напречната греда на Ренан.
42' Бонавентура се измъкна от ляво, стреля, но над вратата.
45'  ГОООЛ за Милан! Патрик Кутроне се разписва в последните секунди на първото полувреме след удар с глава от няколко метра пред вратата на Ренан.
45' Край на първата част.
***
46' Начало на втората част.
46'  Смяна за Лудогорец - излиза Швиерчок, влиза Вандерсон.
52'  Марселиньо получи топката в наказателното поле, но нанесе твърде слаб удар, за да затрудни Донарума.
55'  ГРЕДА за Лудогорец! Светослав Дяков стреля мощно в далечния ъгъл на Донарума, но топката среща сглобката на вратата!!!
59'  Смяна в тима на Милан - напуска Абате, в игра Рикардо Родригес.
63' ДУЗПА за Милан! Козмин Моци побутна Кутроне в наказателното поле и Милорад Мажич посочи бялата точка.
64'  ГОООЛ за Милан! Рикардо Родригес се разписва от дузпа.
65'  Втора смяна за Милан. Напусна Кутроне, в игра Андре Силва.
75'  Последна смяна за Милан. Излиза Чалханоглу, влиза Борини.
78'  Смяна за Лудогорец. Марселиньо напуска терена, в игра Густаво Кампаняро.
81'  Последна смяна за Лудогорец. Излиза Лукоки, в игра 19-годишкият Светослав Ковачев.
90+2'  ГОООЛ за Милан! Фабио Борини бележи за 3:0.
90+3' Край на мача! Реваншът е на 22 февруари в Милано.