Лудогорец завърши при 1:1 с Брага в четвърта среща от груповата фаза на Лига Европа. Разградчани заслужаваха да победят португалците, както направиха при гостуването си (2:0), особено след вихреното първо полувреме, в което сътвориха девет положения за гол срещу нито едно за съперника.

Двубоят започна вихрено за домакините от Разград, които имаха три страхотни възможности в първите десет минути на срещата, пропуснати от Мисиджан и Вандерсон. До края на първата част "орлите" още два пъти се разминаха с гола, чрез Натанаел и Моци, за да оформят статистика 9:0 на головите опасности пре първата част.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, които в рамките на две-три минути, пропуснаха две възможности. Лудогорец удари съперника в 68-ата минута, когато след корнер Вандерсон стреля с глава, ударът му бе отбит, но Марселиньо довкара топката за 1:0. До края гостите опитаха да избегнат загубата и успяха да изравнят в 83-ата минута след удар с глава на Франсержио за крайното 1:1.

"Орлите" остават начело в групата с 8 точки, следвани от Брага със 7, Хофенхайм с 4 и Истанбул Башакшехир с 2. Следващият кръг в Лига Европа е на 23 ноември, когато Лудогорец посреща Истанбул Башакшехир, а Хофенхайм гостува на Брага.

ЛУДОГОРЕЦ - БРАГА 1:1
1:0 Марселиньо (68'), 1:1 Франсерджио (83')

Най-важното от двубоя по минути:
1' Начало на мача.
4'  Мисиджан получи топката сам срещу вратаря на Брага, но се забави и бе застигнат от бранител и не успя да отправи точен удар към вратата.
9'  Вандерсон нахлу по лявото крило и пусна извеждащ пас към Лукоки, но Матеус излезе и пресече паса.
10'  Вандерсон стреля от дъгата на наказателното поле, но съперников защитник закачи топката, за да я извади в корнер.
25' ОТМЕНЕН ГОЛ! Лукоки вкара топката във вратата на Брага, след като получи топката и стеля в обратния ъгъл, но попадението му бе отменено заради засада.
39'  Натанаел стреля от няколко метра вляво от вратата на Брага, но право в тялото на вратаря на португалците.
40'  Моци стреля от малък ъгъл, но неточно, след като топката се отби в Пластун при центриране пред вратата на гостите.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46'  Първа сериозна опасност за Брага в мача! Данило стреля от пряк свободен удар встрани от вратата на Броун от пряк свободен удар.
47'  Шадаш опита центриране, но топката полетя към вратата на Лудогорец, Броун се намеси.
68'  ГОООООООЛ за Лудогорец!!! Вандерсон стреля с глава от корнер, вратарят на Брага отби удара му, на Марселиньо я довкара в мрежата от няколко метра.
83'  ГОООЛ за Брага! Франсерджио се разписва след удар с глава.
90' Край на мача!

LudogoretsЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 30.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 88.Вандерсон ( 55.Георги Терзиев), 44.Яцек Горалски, 12.Абел Анисе, 93.Върджил Мисиджан ( 10.Густаво Кампаняро), 4.Сисиньо , 6.Натанаел, 92.Джоди Лукоки, 84.Марселиньо  ( 18.Светослав Дяков)
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 8.Лукас Саша, 28.Клаудиу Кешеру, 37.Жоао Пауло Араужо

BragaБРАГА: 1.Матеус, 87.Марсело Гояно , 24.Рикардо Ферейра , 34.Раул Силва, 4.Жеферсон, 47.Рикардо Есгайо, 10.Бруно Шадаш ( 21.Рикардо Орта), 35.Никола Вукчевич, 11.Данило, 99.Диего Соуса ( 27.Франсерджио ), 20.Паулиньо
Резерви: 25.Андре Морейра, 36.Бруно Виана, 15.Андре Орта, 26.Фабио Мартинш, 9.Ахмед Хасан

Съдия: Владислав Безбородов (Русия)
Стадион: "Лудогорец Арена"