Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Славия отпадна от битката за груповата фаза на Лига Европа след загуба с 2:3 у дома от хърватския Хайдук (Сплит) в реванш от предварителните кръгове на турнира. "Белите" загубиха първата среща с 0:1 като гост, а сега не успяха да се възползват от домакинството и инкасираха три попадения на свой терен.

Двубоят започна вяло и двата тима се дебнаха в първите 15-20 минути. Разнообразието дойде в 24-ата минута, когато Юрич се възползва от контраатака на хърватите и вкара за 1:0. Малко по-късно Славия имаше претенции за дузпа, но в 43-ата "белите" се разминаха с втори гол заради грешка. Славия все пак се спаси от изоставане на почивката в гол от дузпа в последната минута, когато Галин Иванов се разписа от бялата точка.

Втората част не започна според очакванията на Славия и съперникът им получи дузпа за игра с ръка. Цакташ даде аванс на Хайдук, на четвърт час по-късно Йомов изравни и остави шансове на "белите" в търсене на нужните два гола за победата. Славия осъществи финален натиск и се отчете с фрапантен пропуск на Милчо Ангелов. Интригата уби Цакташ  с втория си гол в срещата за крайното 3:2 минути преди края на редовното време.

Славия приключва участието си в Европа с две победи над Илвес (Тампере) и две загуби от Хайдук.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

СЛАВИЯ - ХАЙДУК 2:3
0:1 Станко Юрич (24'), 1:1 Галин Иванов (45' д.), 1:2 Мийо Цакташ (54' д.), 2:2 Георги Йомов (70'), 2:3 Мийо Цакташ (87')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на мача.
6'  Контузия в тима на Хайдук и първа смяна.
15'  Игра в центъра на терена и липса на голови положения пред двете врати.
24'  ГОЛ за Хайдук! Хърватите отганизираха контра, последваха две центрирания, като при второто резервата Юрич отбеляза с глава в далечния ъгъл.
31' Претенции за дузпа от играчите на Славия за игра с ръка на хърватски бранител. Няма сигнал на съдията.
43'  Грешка в отбраната на Славия и решителна намеса на Гамаков.
45'  ДУЗПА за Славия! Мийо Цакташ фаулира Карабельов в наказателното поле.
45'  ГООООЛ за Славия! Галин Иванов бележи за 1:1.
45+4' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
53'  ДУЗПА за Хайдук за игра с ръка на Владислав Узунов.
54'  ГОЛ за Хайдук! Мийо Цакташ преодоля Стергиакис за 2:1.
70'  ГООООЛ за Славия! Георги Йомов бележи за 2:2, след като вратарят на Хайдук отби удар на Шоколаров, но отбраната на гостите не успя да изчисти топката.
82'  Милчо Ангелов пропусна добра възможност след пас на Карабельов, като стреля в тялото на вратаря.
87'  ГОЛ за Хайдук! Мийо Цакташ се възползва от центриране и отклони топката във вратата на "белите".
90+5' Край на мача! Последен двубой на Славия в евротурнирите за този сезон.

Slavia Sofia (Bul)СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 15.Александър Станисавлевич, 27.Емил Мартинов , 38.Милен Гамаков, 17.Момчил Цветанов ( 8.Славчо Шоколаров), 19.Димитър Велковски, 23.Владислав Узунов, 71.Галин Иванов  ( 2.Филип Кръстев), 9.Цветелин Чунчуков ( 29.Милчо Ангелов), 35.Георги Йомов , 91.Янис Карабельов
Резерви: 1.Георги Петков, 21.Георги Пашов, 2.Димитър Буров, 6.Неманя Иванов

Hajduk Split (Cro)ХАЙДУК СПЛИТ: 40.Марин Любич, 4.Божо Микулич , 3.Борха Лопес, 31.Андре Фомичов , 5.Хамза Бари ( 29.Стипе Вучур), 10.Мийо Цакташ , 17.Йосип Юранович, 18.Дино Беширович  ( 24.Станко Юрич ), 7.Адам Гюрчо ( 11.Мишел Сего), 26.Тома Башич, 22.Саид Ахмед Саид
Резерви: 71.Давор Матияш, 34.Ардиан Исмайли, 19.Иван Делич, 8.Мирко Ивановски

Стадион: "Васил Левски" (София)
Съдия: Даниеле Довери (Италия)