Реал Сосиедад завърши 2:2 с гостуващия австрийски шампион Залцбург в първия им мач от 1/16-финалите на Лига Европа и ще трябва да търси положителен резултат на реванша в града на Волфганг Амадеус Моцарт.

„Червените бикове” изненадващо поведоха в 27-ата минута, когато Микел Оярсабал си вкара автогол. Австрийците запазиха преднината си до края на първата част.

След почивката Алваро Одриосола (57) изравни след пас на Зубелдия и натисна съперника в търсене на успеха. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Аднан Янузай (80) вкара за пълния обрат в полза на баските. Белгиецът се бе появил в игра на мястото на Хуанми в началото на втората част. В добавеното време обаче японецът Такуми Минамино (90+4) изравни за крайното 2:2.

Така австрийският първенец има вече два гола на чужд терен преди реванша в Залцбург след седмица на 22 февруари от 22:05 часа българско време.